YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gönüllü Türkmen doktorlar Yayladağı’nda
Gönüllü Türkmen doktorlar Yayladağı’nda
26 Kasım 2015 10:10
Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan Türkmen doktorlar, Hatay’ın Yayladağı ilçesine gelerek Suriyeli Türkmen ve Arap mültecilere sağlık kontrolü yaptı.

Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan Türkmeneli Dernekleri Federasyonu üyesi Türkmen doktorlar, Hatay’ın Yayladağı ilçesine gelerek Suriyeli Türkmen ve Arap mültecilere sağlık kontrolü yaptı. Yayladağı ilçesinde Türkmen ve Arap çocuklar için oluşturulan okulu ziyaret eden Irak Türkmeni kökenli doktorlar, burada öğrencilere göz muayenesi yaptı. Sağlık kontrolünden geçirildi. Gönüllü olarak Yayladağı’na gelen Türkmen doktorlar, “Burada devlet gerekeni zaten yapıyor. Bize ihtiyaç olduğu için gelmedik. Biz sadece moral vermek için geldik” dediler.

Konya’da görev yapan ve aynı zamanda Türkmenli Dernekleri Federasyonu başkanı olan Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydın Beyatlı, “Bir Irak Türkmeni olarak kardeşlerimiz olan Suriye Türkmenlerini ziyaret etmek için geldik. Buradaki iki kampı ve okulları gezdik. Gerçekten mükemmel hizmetler olduğunu gördük. Biz Türkmenler her zaman Suriye Türkmenlerinin ve halkının yanındayız. Bunu göstermek için Eskişehir, Ankara, Kilis ve Konya’dan 5 kişilik doktor ekibimizle birlikte geldik. Vali ve Kaymakamla görüştük. Devletimizin bize görev vermesi halinde her zaman hizmete hazır olduğumuzu söyledik. Mülteci çocukların eğitim gördüğü bütün okullarda sağlık taraması yaptık. Birkaç göz şikayeti olan çocuklar çıktı. Tedavileri içinde gerekli girişimde bulunduk. Bu kara günler mutlaka bir gün bitecektir” diye konuştu. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Hilmi Özden ise “Devletimiz burada elinden gelen en üst düzey yardımı yapmaktadır. Biz sadece bir yerde olabilecek ihtiyaç durumunda da gönüllü olarak hangi ekiplerin gelebileceği noktasında önceden gelip burada durumu görmek istedik. Devletimizin ve milletimizin cansiperane bir şekilde nasıl hizmet ettiğini burada gördük. Burada devletin ve milletin soydaşlarımıza karşı yaptıkları duyarlılığın en üst noktasındadır. Devlet memurları, sağlıkçılar ve daha bir çok arkadaşımız bomba sesleri altında görev yapıyor. Onlara minnettarız” dedi.  

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler