YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizemli hayırsever Twitter'dan para dağıtıyor
Gizemli hayırsever Twitter'dan para dağıtıyor
30 Mayıs 2014 15:00
Twitter hesabı üzerinden attığı tweetlerle insanları belli yerlere yönlendiren bir kişi, zarf dolusu parayı ipuçlarıyla bulduruyor.

İsmini açıklamayan hayırsever kişi, attığı şifreli tweetlerle insanları ABD 'nin San Francisco ve San Jose şehirlerinde farklı noktalara yönlendiriyor ve ipuçlarını takip eden Twitter kullanıcıları, zarf dolusu para buluyor. @Hiddencash (Gizli para) adlı hesaptan bugüne dek 5 bin dolar dağıtıldı. 

Şifreli mesajlar atıyor 

Hayırsever, servetini gayrimenkul sektöründe elde ettiğini ve topluma bir şeyleri geri vermek istediğini belirtiyor. Hayırseverin San Francisco'da bir bölgeyi tarif eden tweetlerinden biri şöyle: "Taş plak öldü diyorlar. Ama o hâlâ yaşıyor. Hem de adı aşkın zıttı olan bir sokakta."

"Amacım insanları biraz gülümsetmek" 

Time dergisine ismini açıklamadan konuşan hayırsever, amacının 'insanların biraz gülümsemesini sağlamak' olduğunu söylüyor. Gizlenen paralar sandalyelerin altında ya da telefon kulübelerindeki zarflarda bulunuyor.

Define avına çıkanlardan San Franciscolu Miles Tokatz, "Kız arkadaşımı işten alıyordum. Twitter'a baktım ve son ipucunun bulunduğum yere iki blok uzakta olduğunu gördüm" diyor. Hayırseverin Twitter'da 119 binin üzerinde takipçisi var.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler