YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'ye ikinci filo hazırlığı
İsrail'in birinci filoya saldırırısı onları yolundan çevirmedi. Şimdi Gazze'ye yardım için ikinci ve üçüncü filo için hazırlıklara başladılar...
Gazze'ye ikinci filo hazırlığı
02 Haziran 2010 / 16:03 Güncelleme: 02 Haziran 2010 / 16:03

İsrail'in Gazze ambargosunu insani yardım gemileriyle denizden delmeye çalışan Avrupalı insani yardım örgütleri, ilk girişimlerin İsrail ordusunun kanlı baskınıyla sonuçlanmasına rağmen, ikinci filonun hazırlıklarını sürdürüyor.

"Gazze Kuşatmasını Sonlandırmak İçin Avrupa Kampanyası" tarafından yapılan açıklamada, "Özgürlük Filosu 2" için ilk 3 geminin parasının toplandığı duyruldu.

İlk filonun uluslararası sularda "İsrail'in korsanlığına ve kanlı katliamına" hedef olmasına rağmen amaçlarından vazgeçmeyeceklerini bildiren Gazze Kuşatmasını Sonlandırma Kampanyası Başkanı Dr. Arafat Madi, birçok ülkeden daha çok gemiyle daha fazla yardım malzemesi ve insan taşıyacak ikinci filo oluşturulması için gelen çağrılara olumlu cevap verdiklerini, oluşturacakları yeni filonun birkaç hafta içinde Gazze yolunu tutacağını söyledi.

Madi, "yeni filoya özellikle Türk tarafının yarı resmi katılımı imkanını yok saymadıklarını" belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, maliyeti ne olursa olsun Gazze'ye insani yardım göndermeye devam edeceklerini söylediğini hatırlattı. (Bugün)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler