YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazzeli erkek bebeğe Tayyip adı verildi
Gazzeli erkek bebeğe Tayyip adı verildi
Gazzeli erkek bebeğe Tayyip adı verildi
30 Ocak 2009 / 13:43 Güncelleme: 30 Ocak 2009 / 00:00

TVNET Gazze muhabiri Muhammed Mürteca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Davos'taki zirveyi "Davos benim için bitmiştir" diyerek terk etmesinin Gazze'deki yansımalarını canlı yayında anlattı.


Zirvedeki oturumda İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını yalanlayan Peres'in sözleri Gazze'de yaşanan insanlık dramına ve saldırılar sonrası Gazze'ye yansıyanlarla çelişiyor. Mürteca, Gazze'de uygulanan ablukanın da Peres'i yalanladığını ifade etti.


Gazzelilerin Davos'taki oturumda yaşananları, Erdoğan'ın sözleri ve tavırlarını büyük sevinçle karşılağını belirten Mürteca, Gazze'de dün akşam dünyaya gelen bir erkek çocuğa Tayyip, kız çocuğa ise Emine isminin verildiğini söyledi.


Erdoğan'ı takdir eden Gazzeliler çok büyük sevinç içindeyiz, Arap ülkelerinin başkanlarının bu yola çıkmasını umut ediyoruz dedi. Öte yandan bugün Cuma namazı sonrasında Gazze'de Erdoğan için miting düzenlenecek. Mitinge katılımın fazla olması bekleniliyor.


İHH Başkanı Bülent Yıldırım ise "Türkiye’nin İsrail’e karşı duruşunun bütün Filistinlilerin gönlünü fethettiğini ve bu sevgiyi de Gazze’de yeni doğan çocuklara Türkiye adının vererek gösterdiklerini” söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler