YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'den İsrail'e roket atışları
Gazze'den İsrail'e roket atışları
09 Temmuz 2014 01:32
Kassam Tugayları, İsrail'in dün Gazze'de operasyon başlatmasından bu yana Tel Aviv, Kudüs, Aşdod ve Hayfa'ya füze fırlattıklarını açıkladı

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in dün Gazze'de operasyon başlatmasından bu yana Tel Aviv, Kudüs, Aşdod ve Hayfa'ya füze fırlattıklarını açıkladı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Hayfa kentinin ilk kez "R 160" tipi füzeyle vurulduğu, İsrail’in başkenti Tel Aviv ile Kudüs’e dörder "M 75" tipi, Aşdod’a ise 38 "Grad" tipi füzeyle saldırı düzenlendiği duyuruldu.

Kassam Tugayları'nın Hayfa kentine yönelik saldırıda ilk defa el yapımı "R 160" tipi füzeyi kullandıkları belirtildi.

İsrail'e karşı saldırılarda ilk defa kullanılan el yapımı "R 160" tipi füzeye Hamas liderlerinden Abdulaziz er-Rantisi'nin adının verildiği kaydedildi.

İsrail, henüz olaya ilişkin açıklama yapmadı.

Öte yandan İsrail hapishaneleri yönetimi, 200 Filistinli mahkumu, güvenlik nedeniyle İsrail'in güneyindeki Askalan Hapishanesi'nden farklı cezaevlerine naklettiğini duyurdu.

 İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in, Kerm Ebu Salim askeri bölgesinde bir tüneli patlattıklarını duyurmuştu.

İsrail ordu sözcüsü Avihai Aderaa, dün sosyal paylaşım sitesindeki hesabından Gazze'de "Protective Edge" (Koruyucu Hat) isimli operasyonun başlatıldığını duyurmuştu. Operasyonun başlatılmasından bu yana ölenlerin sayısı 17'ye, yaralananların sayısı ise 112'ye yükseldi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler