YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'deki elektrik santrali çalışmaya başladı
Gazze'deki elektrik santrali çalışmaya başladı
16 Kasım 2014 13:43
İsrail saldırılarında zarar gören ve bu nedenle enerji üretiminin durduğu Gazze'nin tek elektrik santrali, yakıt sevkiyatının ardından yeniden çalışmaya başladı.

İsrail saldırılarında zarar gören ve bu nedenle enerji üretiminin durduğu Gazze'nin tek elektrik santralinin, yeniden çalışmaya başladığı bildirildi.

Filistin Enerji Kurumu Başkan Yardımcısı Fethi eş-Şeyh Halil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'ndan "endüstriyel yakıt" sevkiyatının başladığını belirtti.

Bunun ardından Gazze'deki tek elektrik santralinin çalışır hale geldiğini bildiren Halil, "Bölgede önceden olduğu gibi 8 saat elektrik, 8 saat kesinti düzenlemesine dönmeyi hedeflediklerini" ifade etti.

Gazze'ye 7 Temmuz'da saldırılara başlayan İsrail, 29 Temmuz'da bölgenin tek elektrik santralini vurmuş, zarar gören santralde üretim tamamen durmuştu. Daha sonra onarılan santral, yakıt sıkıntısı nedeniyle çalıştırılamıyordu. Gazze'de saldırılardan bu yana günlük 12 saat kesintinin ardından 6 saat elektrik verilebiliyordu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler