YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'de yaşam mücadelesi sürüyor
Gazze'de yaşam mücadelesi sürüyor
09 Eylül 2013 13:59
Gazze'deki pek çok aile İsrail'in uyguladığı ambargo nedeniyle en temel insani ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor.

Gazze'nin doğusundaki Ez-Zeytun bölgesinde yaşayan Salah el-Vadiyye, 3 eşi ve 19 çocuğuyla yıkılmaya yüz tutmuş, teneke ve kumaş parçalarıyla kaplı, duvarları dökülen 2 odalı evde hayat mücadelesi veriyor.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Vadiyye, evinin önünde kurduğu tezgahta çocuklara şekerleme ve tatlı satarak ailesini geçindirmeye çalıştığını belirterek, "Burada her gün ölüyoruz, büyük sıkıntılar yaşıyoruz, bu sıkıntıları yaşamaktansa ölmeyi tercih ediyoruz" dedi.

Sağ ayağı kesilen Vadiyye, ilk eşi Hind'in beyin kanaması geçirdiğini, ikinci eşi Nesrin'in şeker hastası olduğunu, oğlu Muhammed'in ise geçirdiği kaza sonucu ayağından sakatlandığını, düzenli bir işi olmadığı için onlara ilaç alacak para bulamadığını belirtiyor.

Bir iş bulup ailesinin geçimini sağlamayı istediğini dile getiren Vadiyye, hayatlarını idame ettirebilmek için kimseden yardım almadığını vurguluyor.

10 yaşındaki Delal ise uzak diyarlara gitmeyi, küçük bir bisiklet satın alıp binmeyi ve güzel elbiselere sahip olmayı istediğini ifade ediyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler