YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'de ölü sayısı 306'ya yükseldi
İsrail'in Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerine havadan, karadan ve denizden düzenlediği saldırılarda 9 Filistinli'nin daha hayatını kaybettiği bildirildi. Böylelikle Filistin'deki şehit sayısı 306'ya ulaştı.
Gazze'de ölü sayısı 306'ya yükseldi
19 Temmuz 2014 / 07:51 Güncelleme: 19 Temmuz 2014 / 08:30

Gazze'deki Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'nin farklı bölgelerine gece düzenlediği saldırılarda 9 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını söyledi.

Kudra, Gazze'nin ortasına açılan topçu ateşinde 1, kuzeyine düzenlenen hava saldırısında 1, güneydeki Han Yunus kentine düzenlenen hava saldırısında 7 olmak üzere 9 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

BM kararlarına daha önce defalarca uymamış olan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başladığı 7 Temmuz'dan bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 306'ya, yaralananların ise 2 bin 250'ye yükseldiğini belirten Kudra, "İsrail'in Gazze'ye havadan, karadan ve denizden sürdürdüğü saldırılarda 74'ü çocuk, 26'sı kadın olmak üzere 306 kişi yaşamını yitirdi, 2 bin 250 kişi de yaralandı" dedi.

İsrail, 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adıyla Gazze'ye başlattığı saldırıların ardından, Perşembe akşamı da kara saldırısına başlamıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler