YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'de ölenlerin bin 943'e yükseldi
Gazze'de ölenlerin bin 943'e yükseldi
11 Ağustos 2014 18:37
Enkaz altından çıkarılan 2 cesetle saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı bin 943'e yükseldi.

Filistinli gruplar ile İsrail arasında varılan geçici ateşkesin ardından İsrail saldırılarında yıkılan binaların enkazını kaldırmaya çalışan ekipler, 2 kişinin daha cansız bedenine ulaştı.

Gazze'de görevini fiilen sürdüren eski Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık ekiplerinin Gazze'nin güneyindeki Huzaa beldesinde isimlerinin Hilmi Kadih ve Mahmud Ebu Dikka olduğu öğrenilen 2 Filistinlinin cesedine ulaştığını söyledi.

İsrail'in Refah kentine düzenlediği saldırılardan yaralı kurtulan Muhammed er-Rumi isimli Filsitinlinin de hayatını kaybettiğini aktaran Kudra, 7 Temmuz'dan bu yana düzenlenen saldırılarda ölen Filistinlilerin sayısının bin 943'e yükseldiğini ifade etti.

Filistinli guruplar ile İsrail arasında varılan 72 saatlik geçici ateşkesin ardından Gazze'deki sağlık ekipleri İsrail saldırılarında yıkılan binaların enkazında arama kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Mısır tarafından dün yapılan çağrı üzerine İsrail ve Filistinli direniş gruplar arasında dün gece 00:01 itibarıyla 72 saatlik ateşkes kararı alınmıştı.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler