YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze yoğun bombardıman altında!
İsrail savaş uçakları, Gazze'nin çeşitli bölgelerini yoğun bombardımana tuttuğu, saldırılarda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.
Gazze yoğun bombardıman altında!
28 Temmuz 2014 / 22:01 Güncelleme: 29 Temmuz 2014 / 06:50

İsrail ordusunun, Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda 16 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği saldırıda 8 kişinin öldüğünü, 20 kişinin yaralandığını ifade etti.

Bu arada İsrail'in Gazze'nin farklı bölgelerine düzenlediği saldırılarda da 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 100 kişinin yaralandığını belirten Kudra, "İsrail ordusunun, dün sabahtan bu yana Gazze'ye hava, kara ve denizden düzenlediği saldırılarda 43 kişi hayatını kaybetti, 260 kişi yaralandı. Böylece İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırıları sonucunda bin 85 Filistinli yaşamını yitirdi, 6 bin 470 kişi yaralandı" dedi.

Öte yandan, görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusu otomatik silahlarla doğrudan bir ambulansı hedef aldı. Saldırıda 1 ambulans görevlisi yaralandı.

Sağlık kaynaklarının aktardığına göre, İsrail'in Cibaliye'ye düzenlediği saldırılarda yaralananları kurtarmak için bölgeye gitmekte olan ambulans görevlisi Heysem Ebu'l Leyl, israil askerleri tarafından açılan ateş sonucunda yaralandı.

İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırılarının halen yoğun şekilde devam ettiği belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı verilerine göre, saldırılarının başladığı günden bu yana Gazze'de 14 ambulans İsrail savaş uçakları ve topçu birlikleri tarafından hedef alındı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler