YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazetecilere Mısır uyarısı
Gazetecilere Mısır uyarısı
04 Şubat 2011 12:12
Mısır'daki olayalrı takip eden gazetecilerin başlarına gelmeyen kalmadı... Hollanda Gazeteciler Sendikası Mısır'a gidilmemesi konusunda gazetecileri uyardı...

Hollanda Gazeteciler Sendikası (NVJ), Mısır'daki olayları takip eden gazetecilerin çeşitli saldırılara maruz kalmasının ardından, basın mensuplarına bu ülkeye gitmemeleri uyarısında bulundu.

NVJ'den yapılan yazılı açıklamada, gazetecilere son gelişmeler hatırlatılarak Mısır'a gidilmemesi, halen bu ülkede bulunanların ise Hollanda'nın Kahire Büyükelçiliği ve çalıştıkları kurumlarla sürekli iletişimde olmaları tavsiye edildi.

Bu arada NVJ ile Hollanda Editörler Derneği, Dışişleri Bakanlığına bir mektup yazarak, Mısır'da bulunan meslektaşlarına yardımcı olunmasını istediler. Mektupta, gazetecilerin içinde bulundukların durumun endişe verici olduğu vurgulandı.

Öte yandan Kahire'de bir otelde mahsur kalan 5 Hollandalı gazetecinin, dün gece Hollanda Büyükelçiliğinin girişimleri neticesinde güvenli bir yere yerleştirildikleri bildirildi. (AA)
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler