YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Garsona 400 bin liralık bahşiş
Garsona 400 bin liralık bahşiş
13 Eylül 2013 15:00
ABD'nin St. Louis şehrindeki bir restoranda yemek yiyen müşteri, bayan garsona 200 bin dolar (yaklaşık 400 bin TL) bahşiş vermek istedi.

Kredi kartı üzerinden gelen bahşiş Visa tarafından "aşırı" bulunarak geri çevrilince garson bahşişi alamadı.

St. Louis'te öğle yemeği için restoranta gelen 20'li yaşlarında iki kız kardeş, zengin bir menü sipariş etti. Kadınlardan biri, kız kardeşi ve daha sonra aralarına katılan bir kişinin paralarını ödeyeceğini söyledi.

Yemek parasını ödeyecek kadının kendisini yanına çağırdığını belirten garson, "Bana, 'ne kadar bahşiş verdiğimi kız kardeşime sakın söyleme. Bugün ben senin koruyucu meleğinim' dedi" şeklinde konuştu.

Kadının 111.54 dolarlık faturanın "bahşiş" kısmına 200 bin dolar yazdığını gördüğünde büyük bir şok yaşadığını belirten garson, "Restoran yönetimine haber verdim. Müdür, Visa'yı aradı. Ancak kredi kartı firması, bu kadar yüksek bir bahşiş olamayacağını belirterek, ödeme yapılamayacağını söyledi" dedi.

Garsonun Reddit hesabındaki yazısına yapılan yorumlarda ise, kız kardeşlerin kredi kartından bu kadar yüksek miktarda bahşiş verilmeyeceğini bildikleri için garsona şaka yaptıklarını ileri sürdü.

Ayrıca Reddit'e konulan faturada toplam hesabın 211,000.54 olması da dikkat çekti. Faturada yanlış hesap nedeniyle yemek fiyatı 11,000 olarak görünüyor.

 

İHA

SAHTE CÖMERTLİK
 // SEN AL O BAHŞİŞİNİ...
Göstermelik ve şov meraklısı, para krolarının yapacağı iştir. Anlatayım efendim:
Vakti zamanında mobilya mağazasında ergen bir çalışan idim. Öylesine kılıbık ve pinti müşteriler gelirdi ki, işimden soğumama neden olurdu. Son model lüks araçlarla gelip, karısının tripleri eşliğinde, geçen yıl aldıkları mobilya takımının yerine yenilerini beğeniyorlardı. Milyarlık alışverişten sonra, mobilyaları yüklediğimizde, adamdan bahşiş istediğimizde, ''ustan sana haftalık vermiyormu'' diye, pişkin pişk...
13 Eylül 2013 Cuma 15:37
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler