YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransızlar akıllanmıyor! PYD'li teröristlere kucak açtı
Son yıllarda terör eylemleriyle sarsılan Fransa’da Hollande yönetimi, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye Paris’te temsilcilik açılmasına izin verdi.
Fransızlar akıllanmıyor! PYD'li teröristlere kucak açtı
24 Mayıs 2016 / 08:09 Güncelleme: 24 Mayıs 2016 / 08:14

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye Avrupa ülkelerinden birinden daha destek geldi. Avrupa Birliği’nin (AB) Almanya ile birlikte kurucuları arasında yer alan Fransa, böylece Türkiye’ye yönelik, “Terörizmle mücadelede sizinle birlikteyiz” sözlerinin de yalan olduğunu ve ne kadar iki yüzlü davrandığını bir defa daha ispatladı.

Ülkesinde günlerdir protestolar sebebiyle terör olayları yaşayan, polis arabaları yakılıp dükkanlar ateşe verilen ve olağanüstü hâlin iki ay daha uzatıldığı Fransa’daki olaylardan akıllanmayan Cumhurbaşkanı François Hollande, PKK’ya kucak açarak Türkiye “düşmanlığını” ortaya koydu.

Daha kısa süre terör örgütü DAEŞ’in bombalarla yıktığı ve onlarca insanı öldürdüğü Paris’te, yine bir kanlı terör örgütü olan PYD’ye temsilcilik açma izni verilmesi bu ülkedeki Türklerin büyük tepkisini çekti.

Açılışı dün akşam gerçekleştirilen Rojova temsilciliğinin tabelalarında bölücü terör örgütünün renkleri kullanıldı. Bazı Fransız yetkililerin de bu açılışa katıldıkları görüldü. Rusya, Almanya, İsveç, Çek Cumhuriyeti’den sonra Fransa’nın başkenti Paris’te faaliye geçen Rojava temsilciliğinin, terör örgütü taraftarlarının buluşma noktası olacağı bildirildi.

Açılış sırasında yapılan konuşmalarda Türkiye aleyhtarı sloganların atıldığı görüldü. Fransız polisinin açılış sırasınnda çevrede yoğun güvenlik tedbirleri alması dikkat çekti. Bina çevresinde protesto gösterilerinde bulunmak isteyen Türklere ise izin verilmedi ve bölgeden uzaklaştırıldı.

Zikir
 // dede
Hasbunallahu ve nimel vekil ve nimel mevla ve ni'mel nasir."Anlamı: Allah Teala,bize yeter O ne güzel vekildir.Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.Faziletleri:Her türlü sıkıntınız,zorluklar,başınıza ne gelirse gelsin zikriyatı sürekli yapın.Allah(C.C) a havale ettiğiniz her şey mutlaka hayırla sonuçlanacaktır.Bu zikirin anlamını okuyan zaten öneminide anlar.Çok faziletli bir zikirdir.Yüce Allah'a tam teslimiyet, ona olan sonsuz güven, tam tevekkül,her işinizi ona havale etmek,ona bağlılık...
24 Mayıs 2016 Salı 09:48
1
 // 1
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
24 Mayıs 2016 09:10
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler