YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransız Alpler'inde çığ düştü! Kayıp öğrenciler var
Fransız Alpler'inde çığ düştü! Kayıp öğrenciler var
14 Ocak 2016 08:57
Fransız Alpleri'nde, bir grup öğrencinin üzerine çığ düştü. Yerel kaynaklara göre, Fransa’nın Lyon kentinden bir gezi nedeniyle bölgede bulanan gruptan beş öğrenci ve bir öğretmen çığ altında kaldı.

Fransız Alplerinde, bir grup öğrencinin üzerine çığ düştü. Yerel kaynaklara göre, Fransa’nın Lyon kentinden bir gezi nedeniyle bölgede bulanan gruptan beş öğrenci ve bir öğretmen çığ altında kaldı. Grupta bir lise öğrencisi hayatını kaybetti, 3 öğrenci ise ağır yaralandı. 

Fransa'nın Lyon şehrindeki bir liseden arkadaşlarıyla okul gezisine giden öğrenci kafilesinin üzerine çığ düştü. Yaşları 14-16 arasında değişen öğrenciler öğretmenleri eşliğinde kayak yapmak için Fransız Alp'lerinin kayak merkezi Deux-Alpes'e geldiler. 

Grenoble valiliğinden yapılan açıklamaya göre kayak yapmak için kapalı bir piste giren öğrenciler aniden çığa kapıldı. Lyon Saint Exupery koleji öğrencilerinden ağır yaralı olanlar hastanede tedavi altına alındı.

Çığa kapılan öğrencilerden 5’ine henüz ulaşılamadığını açıklayan Jandarma yetkilileri, aramaların gece boyunca arama kurtarma köpekleri ve helikopterlerle devam edeceğini kaydetti.


DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler