YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'yı sarsan olay!
Fransa'yı sarsan aile dramı. Fransa'da bir kişinin, karısı ve dört çocuğunu planlı bir şekilde öldürdüğü tahmin ediliyor.
Fransa'yı sarsan olay!
23 Nisan 2011 / 17:06 Güncelleme: 23 Nisan 2011 / 17:13

Fransız polisi, karısı ve dört çocuğunu öldürdüğü tahmin edilen bir kişinin yakalanması için uluslararası tutuklama emri çıkardı.

Nantes savcılık makamı, 50 yaşındaki Dupont de Ligonnes isimli şahsın, karısını ve dört çocuğunu planlı bir şekilde öldürdükten sonra kayıplara karıştığını düşünüyor.

Polis Nantes kentinde, evlerinin bahçesinde yapılan aralamalarda anne ve dört çocuğun cesedine ulaşmıştı. 48 yaşındaki anne ve 13 ila 20 yaşlarındaki dört çocuğun tamamının silahla öldürüldükten sonra bahçeye gömüldükleri saptanmıştı.

Fransız polisi, ailenin kullandığı arabalardan birisini, Nantes kentine taşınmadan önce oturdukları Roquebrune-sur-Argens kasabasındaki bir otelin garajında bulmuştu. Aranan babadan, 14 Nisan'dan bu yana haber  alınamıyor. Son olarak, ailenin oturduğu mahalledeki komşuların, babayı, otomobilinin bagajına büyük torbalar koyarken gördüğü belirlenmişti.

Cinayetlerin çok planlı bir şekilde hazırlandığı düşüncesinde olan polis, evin kira kontratının da iptal edilmesinin bu görüşü kuvvetlendirdiği inancında. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler