YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'nın milli gününde terör saldırısı: 84 ölü!
Fransa’nın güneyindeki Nice’de, kent merkezinde bir kamyon 14 Temmuz Ulusal Gün kutlaması yapan kalabalığın içine daldı. Saldırıda ölenlerin sayısının 84'e çıktığı bildirildi.
Fransa'nın milli gününde terör saldırısı: 84 ölü!
15 Temmuz 2016 / 06:50 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 10:39

Fransa’nın güneyindeki Nice’de, kent merkezinde bir kamyon 14 Temmuz Ulusal Gün kutlaması yapan kalabalığın içine daldı. Saldırıda ölenlerin sayısının 84’e çıktığı bildirildi. 

BFM kanalı, 84 kişinin öldüğü saldırıda, 42 kişinin ise ağır yaralandığını duyurdu. Paris terörle mücadele savcılığının, saldırıyla ilgili soruşturma açtığı belirtildi. Ölümlerin önemli bir kısmının, kent merkezine kamyonla giren teröristin, 2 kilometre boyunca vatandaşları ezmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi.

"Saldırgan Tunus kökenli"

I TELE kanalı, saldırıda en az 84 kişinin öldüğünü, 40’tan fazla ağır yaralanın olduğunu duyurdu. Yerel Nice Matin gazetesi ise polisin etkisiz hale getirdiği saldırganın 31 yaşında ve Tunus kökenli olduğunu yazdı. Gazete, saldırganın Nice kentinde yaşadığını belirtti.

Havai fişeklerin atıldığı sırada ateş açıldı

BFM televizyon kanalına göre, kent merkezinde bir kamyon, 14 Temmuz Ulusal Gün kutlaması yapan kalabalığın içine daldı. 

Kutlamalar sırada havai fişeklerinin atıldığı sırada, kent merkezinde toplanan vatandaşların arasında dalan kamyonun şoförü daha sonra halkın üzerine ateş açtı. Valilik, halktan evlerinden dışarı çıkmamasını istedi. 

Saldırgan etkisiz hale getirildi

Saldırıyı düzenleyen kişinin polis tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi. 

catisma.jpg

Kamyonda önemli miktarda bomba ve mühimmat ele geçirildi

Nice savcısı, yerel basına yaptığı açıklamada, terör saldırısında çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti.

Polis tarafından etkisiz hale getirilen teröristin kullandığı kamyonda önemli miktarda bomba, mühimmat ve silah ele geçirildi. Terör saldırısının ardından İçişleri Bakanlığında kriz merkezi kuruldu. 

Hollande kriz merkezine gitti

Cumhurbaşkanı François Hollande, Avignon kentine yaptığı ziyaretin ardından Paris’e dönüşünde saldırı ile ilgili bilgi almak üzere kriz merkezine gitti. 

Bu arada, Cumhurbaşkanı François Hollande, terör saldırılarıyla ilgili olarak Ulusal Savunma Konseyini bugün Elysee Sarayı'nda toplama kararı aldı. 

goruntu.jpg

2 kilometre boyunca vatandaşları ezdi

Saldırganın, 2 kilometre boyunca vatandaşları ezdiği bildirildi. 

BFM kanalı, hayatını kaybedenlerin önemli bir kısmının ezilerek öldüğünü duyurdu. Saldırganın, 2 kilometre boyunca vatandaşları ezerek yoluna devam ettiği belirtildi. 

Saldırının ardından İtalya Fransa sınırındaki önlemleri artırdı

hal.jpg

İçişleri Bakanı Cazeneve Nice'e gitti

Terör saldırısı sonucu ölenlerin sayısının 80'e çıktığı, bu sayısının artmasından korkulduğu aktarılırken, çok sayıda kişinin yaralandığı ifade edildi.

Bu arada, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneve, saldırı haberinin ardından Nice kentine gitti.

 

AA

 // Osmanbey
Amerika ile fransa arasındaki savaş . Amerika hem avrupa birliğini dağıtmak hemde islamafobiyi yaymak için öz evladı işidi çok güzel kullanıyo. Tabi bu arada fransızlarda afrikadaki katliamlarının bedellerini bu şekilde ödüyolar. Rabbim kafiri yine bi kafir eliyle cezalandırıyo. Bismillahirrahmanirrahim ve lillahi cünüdüs semavati vel ard ve kanellahü azizen hakima...
15 Temmuz 2016 10:23
 // Oguz
Besle kargayi oysun gözünü, olan masum insanlara oluyor, fransa hükümetine ders olur insallah...
15 Temmuz 2016 06:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler