YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'nın büyük suriye pişmanlığı
Fransa'nın büyük suriye pişmanlığı
05 Ocak 2015 19:15
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'dan suriye konusunda pişmanlık itirafı geldi. Hollande, 'Suriye'ye 2013'te kimyasal silah kullanılırken müdahale etmedikleri için pişman olduğunu' söyledi.

France Inter radyosuna konuşan Hollande, Fransa'nın IŞİD'le mücadelede Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'le işbirliği yapıp yapmayacağına ilişkin soruyu, "Bu tür ilişkilerden kaçınmak daha iyi olur. Şeytanla birlikte gittiğinizde, Tanrı'nın yardımınıza koşması nadirdir" diye cevapladı.
Hollande, İran'ın ise "Irak ve Suriye'de istikrarın devamı için önemli bir ortak" olduğunu belirtti.

Suriye'de muhalefeti desteklemek zorunda olduklarını vurgulayan Hollande, "Suriye'ye 2013'te kimyasal silah kullanılırken müdahale etmediğimiz için pişmanım. Müdahale gerçekleşmedi ve şimdi karşımızda IŞİD var. IŞİD'in ise Esed'le ilişkisi olması gerektiğini sorguluyoruz" ifadelerini kullandı.
Suriye'den gelen mültecilere karşı Avrupa'nın sınırlarını koruması gerektiğini ifade eden Hollanda,

Almanya ve İsveç'in Fransa'dan daha çok Suriyeliyi karşıladığına işaret etti. Hollande, Avrupa'ya daha çok göçmen gelmemesi için gelişmekte olan ülkelere yönelik bir destek politikasına ihtiyaç olduğunu kaydetti.

 

AA

21:26
 // salim karasu
Yenimi aklınız başınıza geliyor geri zekalılar biz bunu aylardan beri söyluyoruz adam tam bir cani avrupa herzaman. Türkler ve müslümanlarla ugraşmıştır bu tür canilere herzaman destek çıkmışlardır bakalım ne zaman akılları başlarına gelecek....
05 Ocak 2015 21:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler