YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'dan Türkiye'ye şaşırtan AB desteği
Fransa Başbakanı Valls, "Türkiye’nin üyeliği konusunda ikiyüzlü bir tutumdan vazgeçilip bu konuda gerçek bir tartışmanın yapılması gerekir." dedi.
Fransa'dan Türkiye'ye şaşırtan AB desteği
07 Ekim 2016 / 23:41 Güncelleme: 07 Ekim 2016 / 23:48

Fransa Başbakanı Manuel Valls, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği ile ilgili ikiyüzlü tutumdan vazgeçilmesi gerektiği söyledi.

Paris’teki Jacques Delors Enstitüsünde Avrupa konulu bir toplantıda konuşan Valls, Türkiye ile AB arasında yürütülen müzakerelere değindi.

AB’nin genişlemesinin belli sınırları olması gerektiğini savunan Valls, "Türkiye’nin üyeliği konusunda ikiyüzlü bir tutumdan vazgeçilip bu konuda gerçek bir tartışmanın yapılması gerekir." dedi.

Türkiye için "çok önemli bir ortak, toplu savunmamız için çok gerekli ve ‘NATO üyesi bir ülke" tanımını yapan Valls, modern bir İslam ülkesi Türkiye’nin geçmişte, bugün ve yarın Avrupa’da her zaman yerinin olacağını ifade etti.

Üyelik konusunda esas tartışmanın Avrupa’nın nerede başlayıp bittiğini bilmek olduğunu kaydeden Valls, yine ülkelerin coğrafi açıdan nasıl bir kaderi paylaşmaya hazır olduklarını anlamanın önemli olduğunu vurguladı.

Balkan ülkelerinin zamanı geldiğinde tam üye olabileceğini kaydeden Valls, bununla birlikte AB’nin gerektiği takdirde bu konuda da "hayır" demeyi bilmesi gerektiğini savundu.

 

AA

birazcık söylem eyleme dönüşünce...
 // Ömer
Farkında mısınız ikiyüzlüler bile bize dost! olduklarını, kendilerinden olanları bile menfaatleri uğruna ikiyüzlü olmakla suçlamaya başladı. Hangi olaydan ve tavırdan sonra? umarım devletin başındakiler anlamıştır. Söylediklerinizin binde birini uygulamaya geçirip REST çekince gerçekten blöf yapmadığınıza Muhattaplarınızı o zaman inandırır ve söylediklerinizin bir anlam ifade ettiğini kabul ettirirsiniz ancak...
08 Ekim 2016 Cumartesi 10:33
 // Sabirtasi
Buben altinda ne var kimbilir...
08 Ekim 2016 03:16
kendileri de
 // ismail kus
sanki kendileri de iki yüzlü degilmis gibi.
iki yüzlü yüzsüzler....
08 Ekim 2016 Cumartesi 00:04
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler