YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'dan Türkiye'ye Kobani çağrısı
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Türkiye'den silah yardımı için sınırı açmasını istedi.
Fransa'dan Türkiye'ye Kobani çağrısı
14 Ekim 2014 / 19:17 Güncelleme: 14 Ekim 2014 / 19:45

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Paris'te yaptığı açıklamada Kobani'deki Suriyeli Kürtlere yardım edilebilmesi için "Türkiye mutlaka sınırı açmalı" dedi.
 
Kobani'yi "sembolik bir kent" olarak niteleyen Hollande, ülkesinin "terörizme" karşı savaşanlarla dayanışma içinde olacağını belirtti.
 
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, IŞİD'e karşı uluslararası koalisyona katılan tüm ülkelerden ılımlı Suriyeli muhaliflere silah göndermelerini de istedi.
 
Hollande bu çerçevede Kobani’ye yardım edilebilmesi için Türkiye’den de sınırı açmasını talep etti.

tabi ekselans
 // sinanemmi
Başka bir istekleri varmıymış exelaslarının kendi belediye başkanlar ına laf edemeyenler türkiyeyr emir veriyor bunlar ne utanmazlar .....
14 Ekim 2014 23:35
23:19
 // MUHAFIZ
Fransa cumhurbaşkanı Türkiye'ye bu aklı verirken,kendileri niçin 2 sene önce 5000 den fazla Romeni sınır dışı etti?neden Türkiye'ye Kobani'den gelen insanlar için çadırlara,yiyeceklere ve hangi insani yardım malzemelerine ihtiyacınız var?diye sormuyor,kendi Fransız askerleri neden Orta Afrika cumhuriyetinde binlerce müslüman insanın öldürülmesine göz göre göre izin verdi?katledilmelerini görmezden geldi?Türkiye'ye insanlık adına akıl vermeye kalkanlar gerçekten kendileri insanlık adına,insani değerler adına birşeyler yapıyorlar mı?,taşın altına elini sokuyorlar mı?,kılını kıpırdatıyorlar mı???!!!...
14 Ekim 2014 23:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler