YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'dan Trump'a "iğrenç başkan" benzetmesi
Eski Fransa Kültür Bakanı Jack Lang, Trump'ın göçmenlere yönelik, 'İğrenç ülkelerden geliyorlar' ifadelerine tepki gösterdi. Lang, Trump için 'iğrenç başkan' sözlerini kullandı.
Fransa'dan Trump'a "iğrenç başkan" benzetmesi
14 Ocak 2018 / 03:32 Güncelleme: 14 Ocak 2018 / 03:44

Eski Fransa Kültür Bakanı ve Arap Dünyası Enstitüsü Başkanı Jack Lang, Trump'ın bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenleri eleştirerek, "İğrenç ülkelerden geliyorlar" sözlerine tepki gösterdi.

Trump'ın söz konusu ifadeleri üzerine sosyal medya hesabından, "Trump iğrenç başkan" mesajını paylaşan Lang, basına yaptığı açıklamada, Trump için bütün dünyada "iğrenç başkan" denilmesini istediğini belirterek, Haiti ve Afrikalı ülkelerle dayanışma içerisinde olduğunu ifade etti. 

Lang, Trump'ın her gün birilerine hakaret ettiğini ve bu hakaretlerin kabul edilemez olduğunu vurguladı. 

ABD'NİN BAŞKANINA YAKIŞMIYOR

Trump'ın "yabancı düşmanı" ve "ırkçı" olduğunun belirten Lang, Trump'ın bu sözleri ABD'nin başkanına yakışmayan sözler olduğunun altını çizdi. 

Amerikan medyasına yansıyan haberlere göre Trump, dün Oval Ofis'te göçmenlerle ilgili bir görüşmede bazı göçmen ülkelerini "ağır sözlerle" itham etmişti.

Trump'ın, "(Bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenleri kastederek) Neden bu iğrenç ülkelerden insanların buraya gelmesini isteyelim. Norveç'ten daha fazla göçmen almalıyız." sözlerini kullandığı belirtilmişti.

Lang, cumhurbaşkanı François Mitterand döneminde Kültür Bakanı olarak görev yapmıştı.

 // hamza
İğrenç, iğrenççiye döner, eninde sonunda....
14 Ocak 2018 11:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler