YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'dan Rusya'ya Halep çağrısı
Fransa'dan Rusya'ya Halep çağrısı
03 Ekim 2016 17:01
Fransa, Rusya'ya, Suriye'nin Halep kentindeki insani yardım sevkiyatına yönelik engellerin kaldırılması çağrısında bulundu.

Fransa Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Fransa'nın, Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonu İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu Üyesi Christos Stylianides'in açıkladığı Halep'e acil insani yardım girişimine tamamen destek verdiği belirtildi.

"Yaralıların tahliyesine izin verilmelidir"
Açıklamada, Halep'te sivil halkın Suriye rejimi ve Rusya'nın başını çektiği destekçi ülkeler tarafından hedef alındığı belirtildi.

Bölgeye insani yardım gönderilmesi konusunda yaşanan sıkıntıların vurgulandığı açıklamada, "Rusya'yı, bölgede insani yardımlara yönelik engellerin kaldırılması için gerekeni yapmaya çağırıyoruz. Yaralıların tahliyesine de aynı zamanda izin verilmelidir." ifadesi kullanıldı.

Hastanelerin ve insani yardım kuruluşlarının hedef alındığına işaret edilen açıklamada, bölgede yardım muhtaç 130 bin kişiye acilen su, gıda ve ilaç sevkiyatının sağlanması gerektiği bildirildi.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler