YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'daki olaylar büyüyor!
Hükümetin kanunlaştırmaya çalıştığı yeni iş yasasına karşı gösteri düzenleyen protestocularla polis arasındaki çatışmalar büyüyor.
Fransa'daki olaylar büyüyor!
14 Haziran 2016 / 18:01 Güncelleme: 14 Haziran 2016 / 18:09

Fransa'nın başkenti Paris'te hükümetin kanunlaştırmaya çalıştığı yeni iş yasası on binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen yürüyüşle protesto ediliyor. Paris sokakları, göstericiler ve polis arasında çıkan çatışmalarla hareketli saatler yaşıyor.

AP'nin haberine göre yedi sendika ve öğrenci organizasyonunun iş yasasına karşı protesto çağrısına katılan göstericiler, şehrin güneydoğusunda başlayarak Invalides Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.
Gösteriler sırasında polis biber gazıyla müdahalede bulunurken, sokaklar savaş alanına döndü.

Bazı işçiler yaralanırken, araçlar ters çevrildi. Paris'in Boulevard Aragon bölgesindeki işçi protestosuna çevre illerden 300'den fazla işçinin eylemlere katılmak için geldiği öğrenildi.

France 24'ün polise dayandırdığı haberine göre ise gösterilerde 15 kişi tutuklandı, 11 kişi ise yaralandı.

İş yasasını karşı düzenlenen protestolar kapsamında daha önce de polisle göstericiler arasında şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.

Ülkede diğer şehirlerde de protestolar düzenlenirken demiryolu çalışanları ve taksi şoförleri de greve gitti.

Eyfel Kulesi ise güvenlik sebebiyle bugün kapatıldı.

Air France pilotları da daha iyi çalışma koşulları talep ederek greve giderken, havayolu şirketinin uçuşlarının yüzde 20'si iptal edildi.

EYLEMCİNİN GÖZÜNE GAZ KAPSÜLÜ

Büyük bir katılımın olduğu eylemlerde, polis ve göstericiler arasında kavga çıktı. Polislerin hedef alarak fırlattıkları gaz kapsülü bir eylemcinin yüzünde patladı. Yüzü kanlar içinde kalan eylemciyi polisler gözaltına aldı.

rs1-721.jpg

#
 // Mustafa Özdemir
dahada beter olsunlar...
14 Haziran 2016 23:42
spiker sulhi garana da rahmet ola
 // hursit dilaver
endişeliyiz tabi. hemen bir polis ve jandarma birliği hazır edelim. gerektiğinde fransaya gönderelim. zaten 65lerda feneri 6-0 mı ne yenmişlerdi de antrenör didiyi rezil etmişlerdi. bir de fener başkanı da maçtan önce tuttu, tanrıların arabaları,tanrılar fenerle falan diye sapık yazılar yazdı. sonra da tanrısının 6 golunu yedi. çok kızmıştım o başkana..utanmadan galiba milliyet idi makale gibi yazmıştı.onun için sein şehrinde yapılmıştı maç. onlara intikamım var.gidip parise yardımcı olalım....
14 Haziran 2016 Salı 23:33
 // Tanju
Kimse fransaya gitmesin cunku endişeliyiz.......
14 Haziran 2016 21:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler