YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa’da tren kazası: 7 ölü
Fransa’da Paris-Limoges seferi yapan trenin, Brétigny-sur-Orge Garı’nda raydan çıkması sonucu ilk belirlemelere göre, 7 kişi öldü.
Fransa’da tren kazası: 7 ölü
12 Temmuz 2013 / 22:11 Güncelleme: 13 Temmuz 2013 / 09:11

Fransa’da Paris-Limoges seferi yapan trenin, Brétigny-sur-Orge Garı’nda raydan çıkması sonucu ilk belirlemelere göre, 7 kişi öldü.

Yerel saatle 18.45’te meydana gelen kazada, Brétigny-sur-Orge Garı'nda raydan çıkan vagonlar peronlarda tren bekleyenlerin üzerine devrildi. Kazada, ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Olay yerine birçok ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kazanın sinyalizasyon hatasından kaynaklanabileceğini bildirildi.

BU arada, Elysee Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı François Hollande’ın "yaşanan trajedinin ne ölçüde olduğunu yerinde görmek ve bölgedeki acil servis ile kurtarma çalışmalarına katılanlara destek için" bölgeye hareket ettiği belirtildi.

Brétigny-sur-Orge Garı önünde seyyar hastane kuruldu

İlk belirlemelere göre, 7 kişinin öldüğü, 6’sı ağır onlarca kişinin yaralandığı kazanın ardından, hafif yaralılar için gar binası önünde seyyar hastane oluşturuldu.

Sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi burada yaparken, bazı yaralılar hastanelere sevk edildi. Durumu ağır olan 3 yaralının helikopterle başka hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

Bir görgü tanığına göre, gardan transit geçen trenin çok hızlı olduğu belirtildi. Tren vagonların raydan çıkmasının neden kaynaklandığı henüz tespit edilemezken, sinyalizasyon hatası dahil, tüm ihtimaller üzerinde durulduğu kaydedildi.

Trende 370 yolcu bulunduğu belirtildi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler