YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'da Toulouse Havalimanı güvenlik nedeniyle boşaltıldı
Fransa'nın güneyindeki bölgenin en önemli havalimanlarından biri olan Toulouse Havalimanı, güvenlik nedeniyle boşaltıldı
Fransa'da Toulouse Havalimanı güvenlik nedeniyle boşaltıldı
23 Mart 2016 / 09:35 Güncelleme: 23 Mart 2016 / 10:30

Fransa'nın Toulouse-Blagnac Havalimanı güvenlik nedeniyle boşaltıldı. Sabah erken saatlerde boşaltılan havalimanında uçakların içindeki yolcuların bile indirildiği ve havalimana Toulouse şehir merkezinden güvenlik güçlerinin sevk edildiği bildirildi. Havalimanının boşaltılma sebebine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de dün sabah Zaventem Havalimanı'nda ve Maelbeek metro istasyonunda düzenlenen terör saldırılarında en az 34 kişi ölmüş, 130'dan fazla kişi yaralanmış, olay tüm Avrupa'daki güvenlik önlemlerinin arttırılmasına neden olmuştu.

Saldırının ardından, 13 Kasım 2015 Paris saldırılarından sonra olağanüstü hal ilan edilen Fransa'da ülke genelindeki güvenlik önlemleri daha da arttırılmış, bin 600 ek güvenlik gücü özellikle sınırlar ve havaalanlarına yerleştirilmişti.

DAEŞ'in üstlendiği Brüksel saldırılarının ardından Belçika'da da yoğun güvenlik tedbirleri uygulanmaya başlandı ve terör tehdidi seviyesi en üst düzeye çıkartıldı.

Belçika polisi sabah yaptığı açıklamada, Brüksel Zaventem Havalimanı'ndaki saldırıları düzenleyenlerin kimliklerini belirlendiğini, saldırganların kardeş olan Halid ve İbrahim El Bakraoui olduğunu açıklamıştı.

 

AA

2c5b87f8e19e341a2195a9ce61cadfda_cenplspwiaekh46jpg_820x510.jpeg

basın yasağı
 // mevlut
Ben Fransa'da yaşıyorum hiç bir kanal bu haberi vermiyor yayın yasağı sadece Türkiye'de yok bazı geri z. Türkiye'de basın özgürlüğü yok diyo...
23 Mart 2016 10:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler