YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'da fabrikayı bastılar! Terör alarmı verildi
Fransa'da fabrikayı bastılar! Terör alarmı verildi
26 Haziran 2015 12:18
Fransa'nın Grenoble bir doğalgaz fabrikasında patlama meydana geldi. Fabrika'nın kapısında kesik bir baş ve IŞİD bayrağı bulundu. Cumhurbaşkanı Hollande "Bu bir terör saldırısıdır" dedi

Fransa'nın Grenoble kentinde bir doğalgaz fabrikasında patlama meydana geldi. Bir ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi. Saldırının ardından bölgede üzerinde arapça yazılar olan siyah bir bayrak bulundu. Bayrağın IŞİD'e ait olduğu düşünülüyor.

Fransız polisi, fabrikanın girişinde IŞİD bayrağı ile kesik bir başın bulunduğunu bildirdi.

Programını yarıda keserek Fransa'ya dönen Cumhurbaşkanı Hollande, "Bu terörist bir saldırıdır. Yetkililerle ilk temasa geçtiğimde 1 ölü, 2 yaralı bulunuyordu. Saldırıyı gerçekleştiren kişi tutuklandı ve kimliği belli oldu" dedi. 

Saldırı ile ilgili 30 yaşlarında bir kişi gözaltına alındı. Zanlının sabıkalı ve istihbarat servisleri tarafından bilinen bir isim olduğu ifade edildi. Bu sebeple de soruşturmanın zanlının bir suç ortağı olup olmadığı yönüne kaydığı belirtiliyor.

İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve olay yerine ulaştı. Olayla ilgili terör soruşturması açıldı.
Başbakan Manuel Valls de saldırının ardından ülkedeki 'hassa bölgelerdeki' güvenlik önlemlerinin artırılması talimatı verdi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler