YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'da evsiz adam donarak öldü
Fransa'da evsiz adam donarak öldü
30 Aralık 2014 01:44
Douai kentinde 29 yaşındaki evsiz bir vatandaşın donarak öldüğü bildirildi.

Fransa'nın kuzeyindeki Douai kentinde evsiz bir kişinin donarak öldüğü bildirildi.

"La Voix du Nord"gazetesinin haberine göre Douai kentindeki bir lisenin girişinde soğuktan donmuş şekilde baygın halde yatan 29 yaşında bir erkek bulundu.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden sağlık ekipleri, adamın baygın haldeki bedeniyle karşılaştı. Hastaneye kaldırılan adam yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Fransa'da haftasonu oluşan soğuk hava koşulları nedeniyle başkent Paris ile Lyon, Calais ve Poitiers kentlerinde evsizler için ilave barınma yerleri açılmıştı. Douai kentinin bağlı olduğu Nord eyaletinde de 11 bin 600 kişilik mevcut barınma yerlerinin kapasitesi 300 artırıldı.

İnsani yardım kuruluşu Abbe Pierre Vakfı tarafından yapılan son araştırma, Fransa'da evsizlerin sayısı 2001'den bu yana yüzde 50 oranında arttığını ortaya koymuştu. Araştırmaya göre ülkede 3,5 milyondan fazla kişinin kalacak düzenli bir evi bulunmuyor ya da insanlık dışı şartlarda yaşıyor.

Araştırmada ayrıca Fransa'da 141 binden fazla kişinin sokakta yaşadığı ve 694 bin kişinin ise kendine ait kalacak bir yerinin olmadığı bilgisi yer alıyor.

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler