YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'da çöp yığınları oluşmaya başladı!
Fransa'da gün geçitikçe karışmaya devam ediyor. Ülkedeki çalışma yasa tasarısını protesto amaçlı grevler çöp toplama merkezlerini de olumsuz etkiledi...
Fransa'da çöp yığınları oluşmaya başladı!
05 Haziran 2016 / 00:19 Güncelleme: 05 Haziran 2016 / 00:20

Paris’in en büyük çöp toplama ve dönüşüm merkezi Ivry-Paris 13’te temizlik işçileri sendikaların çağrısıyla salı gününden bu yana iş yavaşlatma eylemi gerçekleştiriliyor.

Her gün yaklaşık 2 bin ton çöpün 200 kamyonla taşındığı merkezde yılda 700 bin tona yakın atık dönüştürülüyor. Hükümetin kanunlaştırmaya çalıştığı tasarıya tepki gösteren çalışanların başlattıkları grev, zaman zaman merkezde büyük çöp yığınlarının oluşmasına sebep oluyor.

Grevdeki işçilerden Dominique Derroult, AA muhabirine yaptığı açıklamada çalışma yasasına karşı çıkan bütün işçilere destek olmak için grev başlattıklarını belirterek, "Yasa tasarısı geri çekilene kadar grevlere devam etmek istiyoruz. Gördüğümüz kadarıyla özel sektör için yapılacak değişiklikler, kamuda çalışanlarını da etkileyecek. Kamu çalışanlarının özel bir statüsü kalmayacak." diye konuştu.

Tartışmalara neden olan yasa tasarısının onaylanması halinde, günlük azami 10 saatlik çalışma süresi 12 saate çıkarılacak, iş sözleşmesinde değişiklik yapmak isteyen çalışanlar işten atılabilecek, yarı zamanlı çalışanların haftalık 24 saat olan asgari çalışma süresi düşürülecek, fazla mesailerde daha az ödeme yapılabilecek.

 

 

 // Derun özer
Geçmiş yıllarda parfümü nasıl geliştirdikleri aşikar,:) şimdide kullanırlar işte tam sırası hahahahha...
05 Haziran 2016 11:46
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler