YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'da 3 Türk'ün yandığı an kamerada
Fransa'da bir yangında hayatını kaybeden 3 kişinin öldüğü anlar kameraya yansıdı. Yangın söndürülme aşamasında cep telefonu kaydı alındı.
Fransa'da 3 Türk'ün yandığı an kamerada
17 Temmuz 2014 / 06:20 Güncelleme: 17 Temmuz 2014 / 16:06

Fransa'nın Almanya sınırındaki Mulhouse şehrinde meydana gelen yangında aynı aileden 3 Türk hayatını kaybetti. Söndürme çalışmaları bir cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yangında, aslen Yozgatlı olduğu belirtilen Hasan Arslan ile eşi Emine Arslan ve 13 yaşındaki çocukları yaşamını yitirdi. Arslan'ın 5 yaşındaki kızı ile 8 ve 11 yaşlarındaki iki oğlu ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangından kurtulmayı başaran 3 çocuğun babaları tarafından son anda binanın çatısına çıkarıldığı belirtildi.

Kurtarılan 3 çocuğun evde 3 kişinin daha bulunduğunu söylemesi sonrası itfaiye ekiplerinin sürdürdüğü çalışmalar ise sonuçsuz kaldı. Yangının söndürülmesinin ardından Hasan Arslan, Emine Arslan ve 13 yaşındaki çocuklarının cansız bedenlerine ulaşıldı.

İlk belirlemelere göre binanın ilk katında çıkan yangının 3 katlı binanın diğer katlarına da hızla yayıldığı aktarıldı. Yangının çıkış sebebinin henüz belli olmadığı, itfaiye ve polis ekiplerinin incelemeyi sürdürdüğü belirtildi. Olay yerine gelen Mulhouse Belediye Başkanı Jean Rottner de, yangının çok acı olduğunu vurgulayarak, aile ve çocuklara her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

 

Vefat eden kardeslerime
 // Orhan
Merhumlara Allah'tan rahmet.
Kederli Aile'lere Bassagligi diliyorum.

...
17 Temmuz 2014 Perşembe 16:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler