YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa'da 11 TV kanalına siber DAEŞ saldırısı
Fransa'da küresel yayın kuruluşu TV5Monde bünyesindeki 11 televizyon kanalının yayınları siber saldırı sonucu kesintiye uğradı. Saldırıyı DAEŞ üslendi
Fransa'da 11 TV kanalına siber DAEŞ saldırısı
10 Nisan 2015 / 06:30 Güncelleme: 10 Nisan 2015 / 12:11

Bir süre yayın yapamayan kanallar daha sonra bant yayınına geçti. 200'den fazla ülkeye yayın yapan kanallar Çarşamba gecesinden bu yana normal akışlarına dönemedi. 

TV5Monde'un kanallarının yanı sıra; internet siteleri, Facebook ve Twitter hesapları da saldırıya uğradı. 

Tehdit mesajları

Siber saldırganlar TV5Monde'un Facebook sitesinde, "SiberHalife" adıyla Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve DAEŞ'e karşı düzenlenen operasyonlara destek veren Fransız ordusuna tehdit mesajları yayımladı. 

1-812.jpg

Mesajda, "Hollande, haksız bir savaşa katılarak affedilmez bir hata yaptın. Bu nedenle Parisliler, Ocak'ta Charlie Hebdo (Muhammed Peygamber karikatürlerini yayımladıktan sonra 7 Ocak'ta saldırıya uğrayan Fransız mizah dergisi) ve koşer süpermarket (sonrasında rehin alma eylemi gerçekleştirilen Yahudi süpermarketi) hediyelerini aldılar" dendi. 

TV5Monde'un sayfasında ayrıca DAEŞ'e karşı düzenlenen operasyonlara katılan Fransız askerlerinin yakınlarının kimlik kartları gösterildi. 

Şirketten yapılan açıklamada, korsanların bilgisayar sisteminin güvenliğini nasıl aştığı araştırılıyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler