YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa ve Hollanda'dan sonra iki ülkeden daha AB'den ayrılık sesleri
İngiltere'nin AB'de çıkma kararının ardından İtalya'da Kuzey Ligi Partisi lideri "Şimdi sıra bizde" dedi. Slovakya'daki aşırı sağcı parti de AB referandumu için imza toplamaya başlayacak. Dün de Hollanda ve Fransa'dan "AB referandumu" çağrısı gelmişti.
Fransa ve Hollanda'dan sonra iki ülkeden daha AB'den ayrılık sesleri
25 Haziran 2016 / 13:30 Güncelleme: 25 Haziran 2016 / 13:41

İngiltere’nin referandumla Avrupa Birliği’nden çıkma kararı alması üzerine İtalya Başbakanı Matteo Renzi durum değerlendirmesi yapmak için Bakanlar Kurulunu toplantıya çağırdı.

RENZİ: KARARLARINA SAYGI DUYUYORUZ

Oturum sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Matteo Renzi, “Britanya halkı bir tercihte bulundu ve biz kararlarına saygı duyuyoruz. Şimdi yeni bir sayfa açma zamanıdır. Ancak yeni bir sayfa açmak ’ortak evi’ değiştirmek anlamına gelmiyor.

Bugünden itibaren evinimizin yeniden yapılandırılması konusunda daha da kararlıyız, belki bir tazelenme olacaktır ancak Avrupa bizim yarınlarımızın evidir" ifadesini kullandı.

"BU KARAR AVRUPA İÇİN BİR UYANIŞTIR"

İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ise, “Bu sonuç Avrupa için bir uyanıştır, ortak gelişim, savuma ve göç politikalarının yeniden ele alınması için bir fırsattır” açıklamasında bulundu.,

AYRILIKÇI PARTİ LİDERİ: SIRA BİZDE

Ayrılıkçı Kuzey Ligi Partisi (Lega Nord) Genel Başkanı Matteo Salvini ise Twitter üzerinden “Yaşasın özgür vatandaşların cesareti! Kalp, akıl ve gurur yalan, tehdit ve zorbalığı yendi. Teşekkürler Birleşik Krallık, Avrupa artık değişecek. Şimdi sıra bizde” açıklamasında bulundu.

SLOVAKYA'DAN DA AYRILIK SESLERİ YÜKSELİYOR

Slovakya'da aşırı sağcı Slovakya Halk Partisi (SNS) , ülkenin AB üyeliğini oylayacak referandum için imza kampanyasını başlatacağını duyurdu.

Reuters'ın haberine göre Slovakya yasaları, referanduma gidilmesi için 5.4 milyon nüfusa sahip ülkede 350 bin imza toplanmasını zorunlu kılıyor. Referandumun sonucunun ise yasal bağlayıcılığı bulunuyor.

Partinin internet sitesinden yapılan açıklamada, "Büyük Britanya'nın vatandaşları, Brüksel'in diktasını reddetmeye karar verdi. Slovakya için de batan Avrupa 'Titanic'ini terk etmenin zamanı geldi" ifadeleri yer aldı.

fr-001.jpg

İbret
 // Nezir
Ülkemizde meydana gelen ve herkeze ibret olması gereken bir hadiseyi hatırlatmak istiyorum. Bu ülkenin bir yiğit adamı vardır, ayağına sayısızca çelmeler atılan ama dimdik ayakta duran, O nu hepimiz tanırız, O na Allah yardım ediyor,birde onun bazı yol arkadaşları varidi, birden U dönüşü yaptılar ve O nun karşısına geçtiler, işte bunun arkasında yatan, aldıkları şantaj ve tehditten korkarak, Dünyasını ve ahiretini yakanlardır.Dünya geçicidir,ahiret ise baki,İnşaAllah anlatabildim....
25 Haziran 2016 Cumartesi 18:29
zavallılar
 // Levent KORKMAZ
Allah (c.c) mealen HAC suresi 73 ayette diyor ki ; " İsteyen de kendisinden istenilen de ne kadar zayıftır. " Bir zaman Yunanistan AB kocaman kurum beni kurtarır sanmıştı. Oysa ÇARESİZ KADERİNE GİDEN BİR DÜNYA GEMİSİNİN DAHA ÇARESİZ YOLCULARIDIR DEVLETLER, insanlar vs. Kıyamete giden yolda acizlerin canını yakan kendini kudretli sananlar BEDELİNİ sonsuz bir cehennemde ÖDEYECEKLER. Yani denildiği gibi bu daha fragman, siz bide filminizi görün......
25 Haziran 2016 Cumartesi 14:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler