YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa Japonya"yı kızdırdı
Fransa'da yayınlanan skeç, bu ülkede yaşayan Japon vatandaşlarını kızdırdı.
Fransa Japonya"yı kızdırdı
01 Mayıs 2011 / 16:32 Güncelleme: 01 Mayıs 2011 / 16:49

Fransa'daki şifreli ''Canal plus'' televizyon kanalında, deprem sonrası Japon halkını alaya alan bir skeç, bu ülkede yaşayan Japon vatandaşlarını kızdırdı.

Televizyon kanalının ünlü mizah programı ''kuklaların haberleri''nde (Les Guignols de l'Info), son deprem sonrası durum ve 1945 yılında Hiroşima'nın atılan atom bombası sonucu tahrip olması arasında bağlantı kurularak dalga geçilmesine Fransa'da yaşayan Japonlar sert tepki gösterdi.

Vatandaşlarından gelen yoğun tepkiler üzerine harekete geçen Japonya'nın Paris Büyükelçiliği, televizyon kanalını protesto etti.

Skeçte, sözde haberleri sunan kukla, depremin yerlebir ettiği kentle, atılan bomba sonucu tahrip olan kenti dalga geçerek kıyaslıyor ve ''İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana Japonların hiç çalışmadıklarını'' söylüyor.

Yine tepki yaratan ikinci skeçte, deprem sonucu patlamanın yaşandığı nükleer enerji santralindeki sızıntı sırasında, santralin yöneticisi, dünyanın yakından tanıdığı ''Mario Bros'' video oyununu oynarken hicvediliyor. AA

Şu Frankler hep aynı
 // Davud
Güneş balçıkla sıvanmaz herhalde ençok gelişme sağlayan Japonyadır. Ama bunlar yine de kendileri gibi olmayanı klasik aşağı görme sendromu nedeniyle, onları kendilerinin ortaçağdaki rezil vaziyetinde zannediyorlar! Bu Franklaerin yediği tokadı şu dünyada kimse yememiştir. Ama gel gör ki adamlar sadece nefret ile dünyaya bakıyorlar. Pis kokularını gizlemek için yüzlerce koku imal etmeleri bile yüzlerce metreden fark edilmelerine engel olamayan bu millet umarız aklı...
01 Mayıs 2011 20:28
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler