YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa Irak'taki keşif uçuşlarının temposunu artıracak
Fransa Irak'taki keşif uçuşlarının temposunu artıracak
06 Ekim 2014 09:00
Fransa Savunma Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, ülkesinin Irak hava sahasındaki keşif uçuşlarının temposunu artıracağını söyledi.

Le Drian, son iki haftada Fransız savaşa uçaklarının iki kez IŞİD hedeflerini vurduğunu belirtti. Operasyonlara katılan ''Rafale'' tipi 9 savaşa uçağının günde iki kez keşif uçuşu gerçekleştirdiğine değinen Le Drian, hedefler konusunda kesin emin olunmadıkça Irak halkına zarar vermemek için hava saldırısında bulunulmadığını ifade etti.

IŞİD saflarında Irak'ta 30 bin kişinin savaştığını tahmin ettiklerine değinen Le Drian, bunlardan 10 binin yabancı uyruklu olduğunu vurguladı.

Fransa Savunma Bakanı, dünyanın diğer bölgelerindeki radikal grupların IŞİD ile birleşme eğilimine girmelerini ''büyük bir tehdit olarak'' gördüklerini de dile getirdi.

Irak'taki hava operasyonlarına katılan Fransa, Şam yönetimini güçlendireceği gerekçesiyle Suriye'deki IŞİD hedeflerine yönelik operasyonlarda ise yer almıyor.  

09:32
 // Rasim DUMAN
Fransa, ne yaparsan yap, ikinci sinif bir figuransin. Tarih boyunca oyle oldun ve oyle kalacaksin. Cunku "aktor" olabilme kaabiliyet ve istidadina sahip degilsin. İpleri Almanlarin elinde olan bir soytarisiniz. Bu koalisyona girerek "nemalanmak" istiyorsunuz ama kasiginizda cok tas var, sonra dislerinizden olmayin!...
06 Ekim 2014 09:32
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler