YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa İçişleri Bakanı: Savaştayız
Fransa'nin Nice kentindeki saldırı sonrası saldırganın etkisiz hale getirildiğinin söyleyen İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, "Savaştayız ve ödün vermemeliyiz" ifadelerini kullandı.
Fransa İçişleri Bakanı: Savaştayız
15 Temmuz 2016 / 06:10 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 08:05

Fransa'nın Nice kentinde yaşanan katliamla ilgili, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve açıklamalarda bulundu.

Kamyonla kalabalığın arasına dalan ve ateş açan saldırganın etkisiz hale getirildiğini belirten Cazeneuve, psikolojik destek de dahil tüm ekiplerin çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.

Adli tıp ve olay yeri araştırma polisinin raporlarının en kısa sürede beklendiğini ifade eden Cazeneuve, kimlik tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi ve "Hayatını kaybedenlerin yakınlarının rahatlaması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

hal-002.jpg

Nice'te terörle mücadele birimlerinin alarm seviyesinin artırıldığını kaydeden Cazeneuve, "Soruşturma konusunda bir bilgi vermek istemiyorum fakat devletin bütün olanakları seferber edildi. Saldırganla işbirliği yapanlar var mı araştırılıyor. Bilgi kirliliğinin engellenmesi için de uğraşıyoruz" şeklinde konuştu.

"SAVAŞTAYIZ" 

"Terör tehdidinin yüksek olduğunu zaten biliyorduk" diyen Cazeneuve şöyle devam etti:

"Yoğun baskı altındaydık ve seferber olmuştuk. Bakanlıktaki çalışma arkadaşlarıma da belirttiğim gibi, savaştayız ve seferberlik halinden ödün vermemeliyiz. Nice kentinde de gerek ulusal gerek belediye polsi seferber olmuş durumda. Soruşturma devam ediyor, güçlerin ayrılığı ilkesiyle savcının söylemesi gerekenlere burada girmeyeceğim..."

kimlik.jpg

lafa bak
 // recep h
Ya bize topyekün saldırdınız, biz savaşta değilmiyiz, üstelik pkk pyd nin arkasında en fazla desteği veren sizsiniz....
15 Temmuz 2016 Cuma 09:51
 // Oguz
Size gelince öyle bize gelince aman teröristlere iyi davranin. Beter olun....
15 Temmuz 2016 06:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler