YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa Başbakanı: IŞİD müslümanlığa hakarettir
Fransa Başbakanı: IŞİD müslümanlığa hakarettir
24 Eylül 2014 17:53
Fransa Başbakan Manuel Valls, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in IŞİD'e karşı savaşta bir ortak olamayacağını söyledi.

Fransa meclisinde konuşma yapan Valls, Irak'ta IŞİD hedeflerine düzenlenen hava saldırılarına değindi. IŞİD'in bugün Esed'in de suç ortaklığıyla ilerleyen 30 bin savaşçıya sahip olduğunu belirten Valls, "Beşşar Esed, IŞİD'e karşı savaşta bir ortak olamaz" dedi. Valls, Fransa olarak Irak ordusu IŞİD'e karşı üstünlük elde edene kadar uluslararası koalisyon içinde bulunacaklarını ve kara birlikleriyle müdahale etmeyeceklerini bildirdi.

Başbakan Valls, Fransa'nın, Birleşmiş Milletler (BM) Güvelik Konseyi'nin daimi üyesi olduğunu hatırlatarak sorumluluklarını yerine getireceğini belirtti. Valls, Avrupa ve Fransa'nın ulusal güvenliğinin son yıllarda hiç olmadığı kadar büyük bir tehdit altında bulunduğunu vurguladı. IŞİD'in sadece Irak'ta kalmayacağına dikkati çeken Valls, bu ülkeye yardım ederek aynı zamanda Fransa'yı da koruduklarının altını çizdi.

Başbakan Valls,"IŞİD, hiçbir şekilde devlet değildir ve İslam'ı temsil etmiyor. IŞİD bu dine bir hakarettir ve yüksek otoriteleri tarafından kınanmıştır" diye konuştu.

Fransa, İŞİD'e yönelik operasyonlara 6 gündür hava desteği ile katılıyor. Cumhurbaşkanı François Hollande, kara birliklerinin Irak'a gönderilmesinin ise söz konusu olmadığını bildirmişti.

19:01
 // MUHAFIZ
T.C. cumhurbaşkanı T.Erdoğan'ın aylardır söylediği gibi IŞİD terör örgütü; Beşar Esad'a zamanında müdahale edilmediği için ortaya çıkmıştır diye bütün ülkeleri ikaz ettiği halde neden ikazlarını Batılı ülkeler dikkate almamıştır?önceden ikazları dikkate almayan bu batılı ülkeler tehlikenin sivri okları kendilerine batmaya başlayınca şimdi müdahale etmeyi akıl ettiler.Beşar Esad'a müdahale etmediğiniz sürece IŞİD'de çıkar,IŞİD'e benzer terör örgütleride...!!!işinize geleni dikkate alıp,işinize gelmediğini dikkate almamazlık yapmayın sakın!!!...
24 Eylül 2014 19:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler