YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fox News'in İslam karşıtı haberlerine boykot çağrısı
ABD'li medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu Fox News'in, California'da 14 kişinin ölümüne neden olan saldırıyı gerçekleştiren kişinin Tayyeep bin Ardoğan olduğunu altyazı olarak geçmesi tepki topladı.
Fox News'in İslam karşıtı haberlerine boykot çağrısı
05 Aralık 2015 / 01:20 Güncelleme: 05 Aralık 2015 / 08:28

ABD'nin California eyaletinde engellilerin hizmet aldığı binaya düzenlenen silahlı saldırıda 14 kişi öldü. Olay yerinden kaçtığı tespit edilen saldırganlar polisle çatışmaya girdi. Syed Farook ve eşi Tashfeen Malik olarak açıklanan saldırganların ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.

1-20151205082110.jpg

Saldırı ABD'de son dakika olarak duyurulurken, dünyanın en büyük para lobilerinden kabul edilen JP Morgan'ın ortağı olduğu LA Times gazetesinin 40 yıllık muhabiri Rick Serrano, saldırganlardan birinin Katar vatandaşı Tayyeep bin Ardoğan olduğunu yazdı.

Bu yalan Twitter üzerinden yayılırken, gazetenin patronu Rupert Murdoch'ın televizyonu Fox News de bu bilgiyi alt yazı olarak geçti.

Her fırsatta İslam'a hakaretler yağdıran Yahudi iş adamının gazetesi New York Post ise saldırıyı "Katil Müslümanlar" başlığıyla duyurdu. Bunun üzerine tepki yağarken Murdoch medyasına karşı boykot çağrısı yapıldı.

 

TAKVİM

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler