YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Formula 1 için Rusya'da geri sayım!
Formula 1 için Rusya'da geri sayım!
29 Nisan 2016 16:17
Formula 1'in 939. yarışı için gözler Rusya'nın Sochi Uluslararası Cadde Pisti'ne çevrildi. Formula 1'de üçüncü kez yarışlara ev sahipliği yapmaya hazırlanan pistte Mercedes takımının üstünlüğü var. Formula 1 için nefesler tutuldu...

Formula 1'in 939. yarışı için gözler Rusya'nın Sochi Uluslararası Cadde Pisti'ne çevrildi. Rusya'da ilk iki yarış Ekim ayında yapılmıştı ancak bu yıl takvimde bir değişikliğe gidildi ve yarış Mayıs ayına çekildi. 5.848 km'lik pistte pilotlar 53 turluk büyük bir mücadeleye girecek.

Formula 1'de üçüncü kez yarışlara ev sahipliği yapmaya hazırlanan pistte Mercedes takımının üstünlüğü var. 2014 sezonunda ilk yarışta Lewis Hamilton pole pozisyonundan başladığı yarışta damalı bayrağı ilk sırada görmüştü.

Geçtiğimiz yıl ise Nico Rosberg ilk cepten başlamıştı ancak mekanik bir sorun nedeniyle yarıştan çekilmiş ve galibiyeti takım arkadaşı Lewis Hamilton'a bırakmıştı.

Sezonun ilk üç yarışını D-Smart digital platformu SmartSpor kanalında yayınlanmıştı. Tek yarışlık anlaşma serisi Rusya'da da devam ediyor. Rusya Grand Prix'si sıralama turları ve yarışı Cumartesi - Pazar günlerinde 15:00'te SmartSpor'da yayınlanacak.

Henüz tüm sezonu kapsayan bir anlaşma yapılmadı ancak bu anlaşmanın yapılması an meselesi olarak görülüyor.

29 Nisan - Cuma
1. Antrenman Turları: 10:00 [ TurkiyeF1 - SKYSPORT  ]
2. Antrenman Turları: 14:00 [ TurkiyeF1 - SKYSPORT ]

30 Nisan - Cumartesi
3. Antrenman Turları: 12:00 [ TurkiyeF1 - SKYSPORT ]
Sıralama Turları: 15:00 [ TurkiyeF1 - SKYSPORT  ]

1 Mayıs - Pazar
Yarış: 15:00 [ TurkiyeF1 - SKYSPORT ]

Rusya GP'sini izleyebileceğiniz alternatifler:

WEB: HD TurkiyeF1 (Türkçe)

Uydu: BeIN Sports, Canal+ Sport & Canal+, DSTV, FoxSports, Fuji TV Next, Mediapro , Movistar F1, MTV Max, NBCSports, Polsat Sport, SBS Sports, Setanta Sport & SkySportsF1, Sky, Sky Deutschland, Sky Sport F1, SkySports F1 Channel, Sport 1, Sport 1/Sport 2, Sport1, SportTV, SporTV, SRG SSR, STAR Sports, StarSports, TSN & RDS , TV3+/3+HD, Viasat Motor, Viasat Sport, Viaplay. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler