YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Flaş iddia! Darbeci hainler Yunan adasında görüldü!
15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı'nın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyip 2 polisi şehit edip kaçan darbeci askerlerden bazılarının Yunanistan'ın Psemiros adasına çıktığı iddia edildi. Yunanistan güvenlik güçleri adada operasyon başlattı.
Flaş iddia! Darbeci hainler Yunan adasında görüldü!
28 Temmuz 2016 / 15:16 Güncelleme: 28 Temmuz 2016 / 15:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele baskın düzenleyip kaçan darbeci askerlerden bir grubun, Bodrum'un Turgutreis Mahallesi'ne 5 mil uzaklıktaki Psemiros adasına dün sabaha karşı çıktıkları iddiası, Yunan ordusunu alarma geçirdi.

Psemiros adasında bir çoban ile bazı tatilcilerin, bottan inen Türk askerlerini gördüklerini iddia etmesi üzerine, adaya çok sayıda Yunan komandosu ile polis özel harekat birliği gönderildi.

Yaklaşık 30 ev, iki motel ve 5 restoranın yer aldığı adada önlemler alındı. Yunan Sahil Güvenlik ekipleri ve savaş gemilerinin devriye gezmeye başladığı belirtildi.

Havadan helikopterlerle, denizden botlarla ve karadan asker ve polisle arama başlatıldığı ifade edildi. Haberi duyuran, Yunanistan'da askeri konularda yaptığı haberlerle bilinen 'www.onalert.gr' sitesine göre şu ana kadar bir gelişme olmadığı, ancak aramaların sürdüğü belirtildi.

Olayın duyulmasının ardından Psemiros adasına yakın bölgede Turgutreis ve Akyarlar arasında, 2 Türk Sahil Güvenlik botu ile 2 Türk Sahil Güvenlik helikopterinin de devriye gezdiği görüldü.

 

DHA

BİZİMKİLER AKILLI
 // ismail emre
Ada yı kontrol ettirmenin en güzel yolu o kadar çok ülkemize yakın ada var ki şimdi diğer ada da göründüler durumu çıkabilir......
28 Temmuz 2016 Perşembe 19:04
ŞU GERÇEK, HERKES TARAFlNDAN➷➷
 // Halîme Gözüpek
Bilinmeli ki, Yunanistan'ın yuları gâvurpa'nın elinde olduğu, Almanya parlementosu'nda da Cem Özdemir diye bir Türkiye düşmanı var olduğu müddetce, bu hainleri bize iâde etmezler!!!...
28 Temmuz 2016 Perşembe 16:35
HİÇ KENDİ KENDİMİZİ ALDATlP ➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Avutmayalım döstlar.. Türkiye, bölgesinde sevilen sayılan ve ağırlığı bir ülke olsa idi; bu alkçak nâmussuzlar ne bir komşu ülkeye kaçabilir, ne de o kaçtıkları o komşu ülkeler bu alçak nâmussuz hainleri 1 günden fazla tutabilirdi ve hemen iâde ederdi.. Etmeyecekleri ise, şimdiden belli!!!...
28 Temmuz 2016 Perşembe 16:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler