YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fitch Ratings Almanya'nın kredi notu ve görünümünü teyit etti
Fitch Ratings Almanya'nın kredi notu ve görünümünü teyit etti
17 Ocak 2015 02:44
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Almanya'nın "AAA" olan ülke kredi notunu ve "durağan" olan not görünümünü teyit ettiğini açıkladı.

Kredi derecelendirme kuruluşunun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Almanya'nın uzun vadeli yabancı ve yerli para cinsinden "AAA" olan kredi notlarının ve "durağan" olan not görünümünün teyit edildiği bildirildi. Açıklamada Almanya'nın teminatlandırılmamış yerel ve yabancı tahvillerinin de "AAA" olan kredi notunun teyit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Almanya azalan bir borç yolunda gerekli etmenlere sahip olmaya devam ediyor. Ekonomi büyümeye devam ediyor, bütçe pozisyonu önceye kıyasla daha iyi durumda ve nominal faiz oranları düşük. Almanya'da kamu borcunun gayrisafi yurtiçi hasılaya (GSYH) olan oranı aynı kategoride değerlendirilen Fransa, İngiltere ve ABD'nin aksine düşmeye başladı" değerlendirmesine yer verildi.

Hükümetin orta vadeli mali hedeflerine ulaşmaya devam ettiği vurgulanan açıklamada, kamu gelirlerinin güçlü istihdam piyasası, gelir artışı, özel tüketim artışı ile desteklendiği aktarıldı.

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler