YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Firari mahkum 41 yıl sonra yakalandı
Firari mahkum 41 yıl sonra yakalandı
27 Eylül 2011 23:50
Cezaevinden 1970 yılında kaçan, iki yıl sonra da rahip kıyafetiyle bir uçağı kaçıran mahkum, 41 yıl sonra Portekiz'de yakalandı.

ABD'nin New Jersey eyaletindeki bir cezaevinden 1970 yılında kaçan, iki yıl sonra da rahip kıyafetiyle bir Amerikan uçağını kaçıran mahkum, 41 yıl sonra Portekiz'de yakalandı.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) New Jersey bürosu başkanı, 1962 yılında bir benzin istasyonu sahibini öldürmekten mahkum olan George Wright'ın Amerikalı yetkililerin talebi üzerine dün Portekiz'de yakalandığını belirtti.

FBI, 15 ila 30 yıl hapis cezasına çarptırılmasının ardından cezasının 8 yılını çektikten sonra başka üç mahkumla birlikte Bayside Eyalet Hapishanesinden kaçan Wright'ın, yeraltı örgütü ''Kara Kurtuluş Ordusu''yla bağlantısı olduğunu bildirmişti.

Wright, 1972'de bir suç ortağıyla birlikte Delta Havayolları uçağını Detroit'ten Miami'ye kaçırdıktan sonra rehin aldıkları 86 yolcuyu serbest bırakmak için 1 milyon dolar fidye istemiş, FBI'ın fidyeyi ödemesinin ardından yolcuları serbest bırakarak Cezayir'e gitmişti.

Wright'ın suç ortakları tutuklanarak yargılanmış ve 1976'da Paris'te mahkum olmuştu. Wright, grubun tek kaçak üyesiydi. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler