YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Financial Times Meral Akşener'i övdü
Financial Times Meral Akşener'i övdü
11 Temmuz 2016 19:29
İngiltere'nin ünlü gazetelerinden Financial Times, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için en büyük tehlikenin Meral Akşener olduğunu yazdı.

Financial Times gazetesinde yayınlanan, Mehul Srivastava tarafından yazılıp Türkiye'nin konu alındığı makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı durdurabilecek tek politikacının Meral Akşener olduğu belirtildi.

"ERDOĞAN AKŞENER'Lİ MHP'DEN ÇEKİNİYOR"

Makalede Türkiye'de Tayyip Erdoğan'ın ilahlaştırıldığına dikkat çekilirken, Türklerin son on yılda onun sözlerini, ruh halini, sağlığını, giyim tarzını benimsediğinin altı çizildi. Erdoğan'ın, son dönemde Meral Akşener üzerinde yoğunlaştığı ve Akşener'in Genel Başkan olduğu bir MHP'den çekinmeye başladığı ifade edildi.

Financial Times Meral Akşener'i övdü

Meral Akşener'in MHP'de Genel Başkanlığa gelmek için elinden gelen tüm mücadeleyi verdiği yorumu yapılırken; Erdoğan'ın partisi AK Parti'nin ise, millyetçi seçmenlere hitap etmeye çalıştığı vurgusu yapıldı.

Erdoğan'a yakın bir müşavirin "Cumhurbaşkanının Akşener'den çekincesi yok" ifadeleri kullanıldığı da makalede verilirken, bunun çok da gerçeği yansıtmadığı ve ülkenin geri kalanının büyük ilgiyle Akşener'in mücadelesini izlediği belirtildi.

"ERDOĞAN'IN BAŞKANLIK ARZUSU RÜYA OLACAK"

Akşener'in Genel Başkan olması durumunda MHP'nin hareketleneceği ve Erdoğan'ın için başkanlık arzusunun 'rüya' haline geleceği ifade edildi. Bu duruma karşı dolaylı engellemelerin yapıldığı ve MHP'nin Genel Başkanlık koltuğunda Devlet Bahçeli'nin kalması için yoğun mücadele verildiği belirtildi.

aksener_1193.jpg

"ÜLKEDEKİ TEK POLİTİK KARİZMA"

Meral Akşener'in popülaritesinin gün be gün arttığına ve Erdoğan'a rakip olabilecek tek politikacı konumuna geldiğinin dikkat çekildiği makalede, Akşener'in Ocak ayından beri yaklaşık 40 şehirde on binlerce kişiye miting verdiğine değinilerek şu yorum yapıldı: "O, Erdoğan karşısında ülkedeki tek politik karizma"

 // Ahmer
Yine çaktınız. 90 lı yıllarda değiliz Bu kadın parti kursun ; ne chpli oy verir ,ne hdp li nede mhp li . Geriye ne kaldı AKP , e reis varken parti gece demeden gündüz demeden devrimler yaparken. ??...
12 Temmuz 2016 00:29
çöp
 // mstturbo
başlamadan bitti...
11 Temmuz 2016 23:23
merkel ve murdck medyasına ilaveten bunlar da takviye..
 // hursit dilaver
bunlar meral hanımı bilmez. önlara bu aklı FETÖ paralelcileri vermiştir. hatta ö yazıyı da para vererek yazdırmışlardır. hep bunu yapıyörlar zaten. yani FETÖ işi bir yazı bu..yarın paraları ,ötel masraflarının FETÖ tarafından ödenerek istanbula ankaraya gelip özel röpörtaj da yapacaklar.ilerde bunu çök göreceğiz.hazır ölun....
11 Temmuz 2016 Pazartesi 23:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler