YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistinliler İsrail'e meydan okuyor!
2008’de Gazze’deki bombardımanda 2 ayağını kaybeden Ebu Süreyya, ‘İsrail’e meydan okuyoruz’ diyerek gösterilere koştu. Katil ordusu onu keskin nişancı ateşiyle şehit etti. Filistinliler Süreyya'nın cenazesinde bir araya geldi.
Filistinliler İsrail'e meydan okuyor!
17 Aralık 2017 / 09:38 Güncelleme: 17 Aralık 2017 / 09:40

Meydan okuyoruz
Filistin halkı adeta “Ben tek siz hepiniz” diyerek İsrail askerlerinin karşısına çıktı. 2008’de Gazze’deki bombardımanda 2 ayağını kaybeden Ebu Süreyya, ‘İsrail’e meydan okuyoruz’ diyerek gösterilere koştu. Katil ordusu onu keskin nişancı ateşiyle şehit etti

Filistin'de ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto için sokaklara dökülen gösteriler dün de devam etti. Yüz binleri bulan Filistinli Gazze, Batı Şeria, Kudüs başta olmak üzere her yerde İsrail'i protesto ederken katil İsrail askeri bir kez daha masumlara kurşun yağdırdı.

Önceki gün Gazze'deki gösterilere tekerlekli sandalyesiyle katılan İbrahim Ebu Süreyya, İsrail askerleri tarafından öldürüldü. 2008'deki Gazze bombardımanında iki bacağını kaybeden 29 yaşındaki Süreyya'nın cenaze töreni dün Gazze'de yapıldı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, engelli protestocunun yaşamını kaybetmeden hemen önce "İsrail ordusuna, burası bizim toprağımızdır mesajını vermek için geldim. Toprak bizim toprağımız, Trump'ın kararı için teslim etmeyeceğiz. Buradaki gösterilerimize de devam edeceğiz. İsrail ordusuna meydan okuyoruz.

Filistin halkı cesur bir halktır" dediği yer aldı. Süreyya'nın babası Nayif ise oğlunun Trump'ın kararını duyar duymaz sokaklara çıktığını söyledi. Bu arada Kudüs'teki gösterilerde Fransız gençler ve uyruğu belirlenemeyen yaşlı bir kadın İsrail askerlerine meydan okuyarak dünyaya ders verdi. İşgalci İsrail askerleri ise Filistinli çocukları en az 7-8 kişi eşliğinde yakalayıp insanlık dışı hücrelere atmaya devam etti.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler