YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistinliler ayrım duvarını protesto etti
Filistinliler ayrım duvarını protesto etti
21 Mayıs 2015 16:25
Filistinliler Ram kentinde, ayrım duvarını protesto etmek için gökyüzüne balonlar bıraktı.

Filistinliler ayrım duvarıyla Kudüs'ten ayrılan Ram kentinde, ayrım duvarını protesto etmek için gökyüzüne balonlar bıraktı.

Filistin Gençlik ve Spor Yüksek Konseyi ile yerel kurumların düzenlediği "Bayrağını dalgalandır, bu senin ülken" isimli etkinlik çerçevesinde Ram kentinin merkezinden, ayrım duvarına kadar yürüyen Filistinliler duvara ulaştıklarında yüzlerce balonu gökyüzüne bıraktı.

Gençlik ve Spor Ulusal Meclisi Genel Sekreteri Mahir el-Cemel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kudüs'e en yakın noktada düzenlediğimiz bu etkinlikle, İsrail'e Filistinlilerin kendi ülkelerinde barış ve güven içinde yaşamak istedikleri mesajını veriyoruz" dedi. 

Kendi kimlikleriyle yaşamak ve eğlenmek istediklerini ifade eden Cemel, "Bu etkinlik aynı zamanda hakkımıza ve başkentimiz olan Kudüs'e sahip çıktığımızın mesajıdır" diye konuştu.

İsrail yönetimi, 2000 yılındaki "Aksa İntifadası"nın ardından Batı Şeria ve "İsrail sınırını" ayırmak amacıyla inşasına 2002 yılında inşasına başladığı "Ayrım Duvarı"la şehirleri bölmüştü. 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler