YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistinli kızın başını ayağıyla ezdi
İsrail, Filistin'e karşı zulümlerine devam ediyor. Yahudi yerleşimci, İsrail askerini bıçaklama girişiminde bulunduğu iddia edilen Filistinli kız çocuğunun başına ayakkabısı ile bastı.
Filistinli kızın başını ayağıyla ezdi
04 Şubat 2016 / 19:38 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 19:49

İsrail'in Remle kentinde yaşayan bir Yahudi yerleşimcinin 13 yaşındaki Filistinli bir kız çocuğunun kafasını ayağıyla ezdiği görüntüler ortaya çıktı. İsrail askerini bıçaklama girişiminde bulunduğu iddia edilen Filistinli kız çocuğunun başına ayakkabısı ile bastı.

Yediot Aharonot'un haberine göre bir mağazadaki İsrailli güvenlik görevlisini bıçaklamaya teşebbüsünde bulunduğu iddia edilen iki Filistinli kız çocuğunun İsrail polisi tarafından tutuklandığını belirtildi. İddiaya göre iki Filistinli kız okul çantasında bıçak taşıyordu. 

Güvenlik görevlisinin çantaları kontrol etmesi üzerine ortaya çıkan bıçak ile saldırmaya kalkıştığı iddia edilen kızlardan biri yere yatırıldı ve oradakiler tarafından kafası ezildi.

Ortaya çıkan görüntülerde 13 yaşındaki Filistinli kıza yapılan sert müdahale tepki çekti. 

Filistinli çocukların% 95'inden fazlası sorgulama sırasında dayak, işkence ve her türlü kötü muameleye maruz kaldığını belirten Filistin Esirler Komisyonu Başkanı İsa Karka, "Uluslar arası çocuk hakları içerisinde Filistinli çocukların haklarının büyük oranda ihlal ediliyor"dedi. 

Bu tür ihlallerin en çok yaşandığı yerin ise Kudüs olduğuna dikkat çekti.


YENİ ŞAFAK

EHLİ KÜFÜR
 // AVŞARELLERİ SARIZ
ey ehli küfür şafak söktü avşarlar gelip israeli yer ile yeksan edecek ya rabbi bizi ehliküfür e karşı intikamına memur kılll amınnn......
05 Şubat 2016 Cuma 08:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler