YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistinli gencin otopsisi cinayeti ortaya çıkardı
Filistinli gencin otopsisi cinayeti ortaya çıkardı
25 Şubat 2015 00:07
Batı Şeria'nın Beytullahim kentinde öldürülen Filistinli genç Cihad el-Caberi’nin, yakın mesafeden ateşlenen M16 kurşunu ile hayatını kaybettiği tespit edildi.

İsrail askerlerinin bu sabah kampa düzenlediği baskın sırasında açılan ateş sonucu yaşamını yitiren Caberi'nin cesedi otopsi yapılmak üzere Kudüs Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'ne kaldırıldı. 

Otopsi ekibinde yer alan uzmanlardan Sabri el-Aloul, Filistin haber ajansı Ma'an'a yaptığı açıklamada, Caberi'nin çok yakın mesafeden vurulduğunu ve bu saldırının suikaste eş değer olduğunu ifade etti. 

Aloul, "Otopsi sonuçları, yakın mesafeden ateşlenen İsrail askerlerinin kullandığı M16 kurşununun, Caberi'nin  akciğerini delerek sırtından çıktığını ortaya koydu" dedi.

Gerçekleştirilen otopsinin uluslararası standartlarda olduğunu belirten Aloul, "Otopsi sonuçları, İsrail’in uluslararası mahkemelerde yargılanmasına yetecektir" diye konuştu. 

İsrail askerlerinin, Beytullahim'in güneyindeki Duheyşe Mülteci Kampı'nda bazı evlere düzenlediği baskında, askerlerle Filistinli gençler arasında arbede çıkmış, olayda Cihad el-Caberi (19) açılan ateş sonucu bu sabah hayatını kaybetmişti.

Kudüs Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nden alınan Caberi'nin cenazesi, ikindi namazını müteakip Batı Şeria'nın Beytullahim kentindeki mülteci kampı yakınlarındaki Şehitler Mezarlığı'na defnedilmişti. Binlerce kişinin katıldığı cenazede, Filistin bayrakları ve direniş gruplarının pankartlarını taşıyan Filistinliler, İsrail aleyhinde sloganlar atarak, bu ülkenin yargılanması yönündeki taleplerini dile getirmişti.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler