YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistinli bebeği yakan Yahudi'ye skandal ceza
İsrail, Temmuz ayında Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evi yakan ve evdeki 18 aylık bebek ile babasının ölümüne neden olan Yahudi'ye 6 ay Batı Şeria'ya girmeme cezası verdi.
Filistinli bebeği yakan Yahudi'ye skandal ceza
02 Eylül 2015 / 17:20 Güncelleme: 02 Eylül 2015 / 17:24

Temmuz ayında Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evin Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması olayıyla ilgili bir Yahudi yerleşimciye "6 ay Batı Şeria'ya girmeme" cezası verildiği belirtildi.

İsrail ordu radyosunda yer alan haber göre, Nablus kentinin Duma beldesinde 18 aylık bebek Ali Devabişe ve babası Saad Devabişe'nin (31) ölümüne neden olan kundaklama olayıyla ilgili yargılanan bir Yahudi yerleşimciye 6 ay boyunca Batı Şeria'ya girmeme ve 3 ay ev hapsi cezası verildi.

Ayrıca olayla bağlantılı olduğu belirtilen 21 aşırı sağ görüşlü İsrailliye de çeşitli idari cezalar verildi.

11-030.jpg

Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait bir evin 31 Temmuz sabahı Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması sonucu ailenin 18 aylık bebeği yanarak hayatını kaybetmiş, 31 yaşındaki baba Saad Devabişe de daha sonra tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti. Bebeğin annesi ve 4 yaşındaki ağabeyi de yaralanmıştı.

 // Rasim DUMAN
"Ceza" mi...?! Resmen "koruma" karari bu yahu! Katilin yuzunu Filistinliler'e unutturmak istiyorlar. Ama bilsinler ki, her yaptiklari zulmu, senaati ve alcakligi not ediyoruz. Butun bunlarin hesabini sorma serefi, insallah bize nasip olacak....
02 Eylül 2015 22:35
BİZİM HIR ANITLARA OLSUN BU CEZA
 // Kara Murat
İÇİMİZDEKİ KİMLİKLERİNDE MÜSLÜMAN YAZAN GAVURLARA VE BİLİMUM VATAN HAİNLERİNE ŞEMSİYE OLSUN BU KARAR....
02 Eylül 2015 Çarşamba 19:29
Vatansız ırkın sonu kötü olacak
 // Boğaçhan
Şu fani alemde dünya gözüyle en çok görmek istediğim şeylerden biri şu zalim İsrail'in yok olup yahudilerin tekrar çil yavrusu gibi dünyanın dört bir yanına dağılmaları. Onların kökünü kazımak da inşallah bize nasip olacak. Cenab-ı Hak'tan böyle niyaz ediyorum.

Bir de şu mahzun Ayasofya'nın açıldığını görmek. Açılır açılmaz inşallah hızlı trene atlayıp orada bir şükür namazı kılmak....
02 Eylül 2015 Çarşamba 17:52
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler