YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistin'i İsrail yıkıyor Türkiye yapacak!
İsrail Filistin'i hem havadan hem de karadan vurmaya devam ediyor. Şehri yıkan bombalar sonrasında ortaya çıkan ihtiyaçlar AK Parti'nin "kardeş belediyecilik" uygulamasıyla hızla giderilecek.
Filistin'i İsrail yıkıyor Türkiye yapacak!
21 Temmuz 2014 / 07:20 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 07:22

İsrail'in katliama giriştiği Filistin'de yaraları Türkiye saracak. AK Parti, Türkiye'deki şehirler arasında uyguladığı "kardeş belediyecilik" formülünü, Filistin için de uygulamaya geçirmeyi planlıyor. Muhtemel ateşkesle birlikte Türkiye'nin "imar operasyonu" başlayacak.

Altyapısı yerlebir

İsrail'in iki gün içinde 400 ton bomba yağdırdığı Filistin'de, okullar, hastaneler, huzurevleri, sosyal tesisler, devlet daireleri büyük zarar gördü. Bazıları neredeyse kullanılamaz hale geldi.

Belediyeler iş başında

AK Parti'nin Türkiye'deki belediyeleri eşleştirerek uygulamaya koyduğu "kardeş belediyecilik" uygulamasına Filistin kentleri de dahil edilecek. İmha edilen altyapı, Türkiye'deki belediyeler tarafından yeniden yapılacak.İstanbul, Ankara, Konya, Kayseri gibi büyükşehirlerin katkılarıyla, hayata tutunmakta zorlanan Filistinlilerin yaraları sarılmaya çalışılacak.

Başbakan önem veriyor

Gazze'deki ihtiyaçların acilliğinden dolayı bu kentle başlayacak "kardeş belediye" desteği, diğer kentleri de içine alacak. Türkiye Belediyeler Birliği de bu çalışmada rol üstlenecek. Yardım kampanyalarından toplanan paraların da, acil ihtiyaçların karşılanması için kullanılması öngörülüyor.

 

AKŞAM

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler