YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistin'den çağrı: İsrail'in cinayetlerine sessiz kalmayın
Filistin Ulusal Meclisi Başkanı Selim Ez-Zanun, uluslararası topluma 'İsrail işgal güçlerinin cinayetleri karşısındaki sessizliği bozmaları' çağrısı yaptı.
Filistin'den çağrı: İsrail'in cinayetlerine sessiz kalmayın
17 Eylül 2016 / 18:29 Güncelleme: 17 Eylül 2016 / 18:30

Zanun'un Ürdün'ün başkenti Amman'daki ofisinden yapılan yazılı açıklamada, uluslararası toplum ve dünyada özgürlükten yana tüm halklardan "yeni cinayetler işlemeleri konusunda işgal güçlerine cesaret veren suskunluklarını bozmaları" istendi.

Zanun, İsrail güçlerinin Batı Şeria ve Kudüs'te dünden bu yana 3 Filistinli ile bir Ürdün vatandaşını vurarak öldürmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Filistinlilerin başkenti Kudüs olan bağımsız ülkelerinde yeryüzündeki diğer halklar gibi güven ve barış içinde yaşamaları için suçluların yargılanmasını talep ediyoruz." ifadesini kullandı.

Filistinlilerden, uluslararası toplumun "utanç verici" sessizliği eşliğindeki İsrail terörüne karşı kendilerini korumalarını isteyen Zanun, Filistinli grup, sendika ve birliklere "İsrail işgal güçlerinin cinayetleri karşısında Birleşmiş Milletler (BM) sözleşmesi ve Genel Kurulu kararları güvencesindeki meşru savunma hakkı doğrultusunda halk direnişini güçlendirmeleri" çağrısında bulundu.

Filistin Sağlık Bakanlığı, bu sabah, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu Batı Şeria'nın El-Halil kenti sakinlerinden 25 yaşındaki Hatem Abdulhafiz eş-Şeludi'nin öldüğünü açıklamıştı.

İsrail askerleri dün de Batı Şeria'da "aracıyla Yahudi yerleşimcilere çarptığı" öne sürülen bir Filistinli genci vurarak öldürmüş, olayda bir Filistinli de yaralanmıştı. Tel Er-Rumeyde Mahallesi'nde de bir Filistinli, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybederken, Doğu Kudüs'te ise İsrail güçleri "polise bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla 20'li yaşlardaki bir Ürdünlüyü vurarak öldürmüştü.

insan değillerki
 // muammer
bunlar insan değilki filistinlilerin veya müslümanların ölümüne üzülsünler insan olanlar insanlara yapılan zulumlere isyan eder ve üzülür bunlar değil insan mahluk bile değiller nezaman müslümanlar birlik olur bunların dersini verirse o zaman anlarlar ama ne yazıkkı islam ümmetini hiç rahat vermiyorlar ama birgün bununda hesabını verecekler inşallah...
18 Eylül 2016 Pazar 10:52
Uluslararası toplum...???!!!
 // Rasim DUMAN
Böyle bir toplum var mı ki seslerini çıkarsın? Eğer bu toplumdan kastınız Batı Dünyası ise, onlar müslümanları "insan'dan" saymadıkları için, sizinle ilgili haberlere gözleri kör, kulakları sağır, dilleri lâl'dir. İslâm Dünyası'nı kastediyorsanız, "Lider ülke" TÜRKİYE de, Düvel-i Muazzama'nın hücumlarına mâruzdur, diğerleri de "seyirci"dir. Sizin de felâh ve sâlâh'ınız yakındır inşallah, ümidinizi kaybetmeyin, mukavemete devâm edin. Hiçbir zulüm, ilânihâye devam etmez....
18 Eylül 2016 Pazar 00:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler