YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistin'de sel: 3 ölü
Filistin'de sel: 3 ölü
08 Ocak 2013 22:04
Filistin Batı Şeria'da yoğun yağış nedeniyle meydana gelen sel baskınlarında en az 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Filistin yönetimine bağlı Sivil Savunma Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, Batı Şeria'daki şehirleri etkisi altına alan yoğun yağışın neden olduğu sel baskınlarında en az 3 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Filistin Sivil Savunma Kurumu Sözcüsü Luey Beni Avde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağışlar nedeniyle bölgede ana yolların kapandığını, yağıştan en çok kuzeydeki Nablus, Cenin ve Kalkilya şehirlerinin etkilendiğini söyledi.

Bölgede olağanüstü hal ilan edildiğini belirten Beni Avde, belediyelerle koordineli bir şekilde yardım ve kurtarma çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti.

Gazze'deki Sivil Savunma Teşkilatı Başkanı Abdullah ez-Zehar ise bölgede yaşanan olumsuz hava şartlarının Gazze'de de büyük  maddi hasara neden olduğunu, uzun süreli elektrik kesintileri yaşandığını belirterek şu ana kadar herhangi bir can kaybı meydana gelmediğini açıkladı.

Kudüs'te de bugün kuvvetli rüzgar ve yağış nedeniyle Mescidi Aksa'nın avlusundaki 4 ağacın devrildiği bildirildi.

Lübnan'da da şiddetli fırtına ve yağış nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetmiş, 50'den fazla kişi yaralanmıştı. Ürdün'de hakim olan şiddetli yağışlar da yolların kapanmasına neden olduğu bildirilmişti.

Rusya'dan gelen ve Akdeniz'in doğu havzasını etkisi altına alan soğuk hava dalgasının yarın şiddetini daha da artırması bekleniyor.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler