YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistin jesti İsrail'i kızdırdı
Filistinli diplomatların statüsünün yükseltilmesi İsrail'i rahatsız etti.
Filistin jesti İsrail'i kızdırdı
08 Mart 2011 / 20:41 Güncelleme: 09 Mart 2011 / 07:52

İsrail, İngiltere'nin ülkesindeki Filistinli diplomatik temsilcilerin statüsü delegasyondan misyon düzeyine yükseltmesine tepki gösterdi.

İsrail basınına göre İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yigal Palmor, İngiltere'nin hareketini "yardımcı olmayacak bir önlem" olarak değerlendirdi ve "Doğrudan müzakerelerin yeniden başlatılmasını kabul etmeyen Filistinlilerin bir taraftan da bu tür jestler almaları, onların bu ret politikalarını güçlendirir" diye konuştu.

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Avam Kamarasındaki açıklamasında, ''Filistin yönetimine yaptığımız yardımın ve çalışmalarımızın önemine bakarak, Londra'daki Filistin delegasyonunun statüsünü misyon düzeyine çıkarıyor, diğer ülkelere katılıyoruz'' demişti.

İngiltere, böylece Fransa, İspanya, İrlanda ve Portekiz örneklerini izlemiş oldu. AA

 

israil i rahatsız eden...
 // ibrahim çelikoğlu
Her iş hukuk olduğu zaman çözüme kavuşur.Çözüm istemiyen İsrail çözüm felsefesini hukuksuzluk üzerinden yürütmek istemektedir.Bir yandanda Dünya yahudilerini toparlayabilmek için topraklarımız yok,eski Yahudi topraklarından çekilmemiz zor,Filistinlilerde beraber yaşamak istiorsa İsrail Dünyanın ileri demokrasisine sahiptir,yanlız teröristleri barındırmaz.Görülüyorki işgal etmenin kolay yolunu bulmuşlar.İleri demokrasi....
09 Mart 2011 03:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler