YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filipinler'de tayfun felaketi: 10 bin ölü!
Filipinler'i Cuma günü vuran Haiyan tayfunu sebebiyle ölü sayısının 10 bine yükseldiği bildirildi.
Filipinler'de tayfun felaketi: 10 bin ölü!
10 Kasım 2013 / 08:19 Güncelleme: 10 Kasım 2013 / 12:01

Tacloban Bölge Polis Şefi Elmer Soria, Leyte vilayeti yöneticisi Dominic Petilla'nın, dün akşam saatlerinde kendisine ülkenin merkezindeki Tacloban kentinde ölü sayısının 10 bine yaklaştığını söylediğini bildirdi. 220 bin nüfuslu Tacloban'da sel sularının ağaçların tepelerine kadar çıktığı, çoğu insanın yıkılan binaların enkazlarında ve boğularak öldüğü belirtiliyor.

Tacloban kenti yöneticilerinden Tecson Lim de, sadece kendi şehirlerinde binlerce ölü olduğunu, 300 – 400 cesede ulaşabildiklerini duyurdu. Lim, "Sokaklarda, sel suları içinde ve evlerin içinde, her yerde ölüler var" dedi. Leyte vilayetinin yüzde 80'inin yerle bir olduğu, rüzgarın hızının saatte 275 kilometre olarak ölçüldüğü ve 5 – 6 metrelik dalgaların görüldüğü bildirildi.

Filipinler'de 4,3 milyon insanın hayatını olumsuz etkileyen ve şimdiye kadar görülmüş en kuvvetli tayfunlardan biri olan 5. kategorideki Haiyan, Vietnam'a doğru ilerliyor.

CİHAN

DEPREM,FELAKET ERKEN UYARI MERKEZİ ERZİNCAN
 // Hüsamettin ŞENER
Günlerdir bu sayfalardan yırtındım. GÜNEŞ TUTULMASI FELAKETLERİM DİYEREK. 8. magnitüdlük gücü üstün teknolojim ve binlerce buluşlarımla önceden tesbit edince.
DEPREM,FELAKET ERKEN UYARI MERKEZİ ERZİNCAN - T Ü R K İ Y E...
10 Kasım 2013 Pazar 08:52
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler